آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی حوادث
خبرگزاری جام جم آنلاین
97/10/17 16:39
کد خبر 9724081188
پ پ پ پ

نجات جوان دماوندی گرفتار در برف


رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران با اشاره به اینکه هم‌اکنون محور مواصلاتی هراز دارای ترافیک روان است، گفت: پس انجام عملیات ۱۲ ساعته جوان دماوندی گرفتار در برف در محور فرعی بخش لاریجان از خطر یخ‌ زدگی و مرگ جان سالم به در برد.

به گزارشجام جم آنلاین از فارس، یوسف جغتا اظهار کرد: جوان دماوندی که روز گذشته با استفاده از محور فرعی روستای لاسم به‌ وسیله خودروی سواری شخصی قصد تغییر مسیر از محور هراز به سمت محور فیروزکوه را داشت در بوران، کولاک و برف گرفتار شد.

وی تصریح کرد: بلافاصله پس از اعلام گزارش گرفتار شدن این فرد در کولاک و سرمای شدید هوا از ساعت ۱۸ شب گذشته به محل حادثه اعزام شدیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان با اشاره حضور فعال راهداران و عوامل راهداری در این عملیات سخت و طاقت‌فرسا در سرمای شدید هوا بیان کرد: یک دستگاه نمک‌پاش، یک دستگاه خودروی سواری لودر، یک دستگاه گریدر و دو دستگاه خودروی شاسی راهداری در این عملیات توانستند جان جوان حدود ۲۵ ساله اهل دماوند را از خطر یخ‌زدگی و مرگ نجات دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه خودروی سواری گرفتار در برف تنها یک سرنشین داشت، ادامه داد: راهداران و مأموران راهداری علاوه بر فصول سرد سال، در دیگر ایام به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

جغتا تصریح کرد: با توجه به سرمای بیش از اندازه هوا در منطقه کوهستانی و صعب‌العبور لاریجان، هم‌اکنون آسمان این بخش ابری بوده و سطح محور هراز خشک و سیاه است.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان ترافیک محور هراز را در دو مسیر آمل به تهران و برعکس روان دانست و گفت: رانندگانی که قصد تردد از این مسیر مواصلاتی را دارند حتما احتیاط کرده و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را سرلوحه قرار دهند.


اخبار مرتبط