آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار ورزشی
خبرگزاری برترین ها
96/10/10 22:04
کد خبر 9544452626
پ پ پ پ

پیوس: علیپور نیم‌ ساعت بیشتر در ورزشگاه بماند


علی علیپور با زدن یک گل دیگر ۱۱ گله شد و موقعیت خود در صدر جدول گلزنان لیگ برتر را تثبیت کرد. عملکرد این مهاجم این روزها مورد توجه همه پرسپولیسی‌هاست.
خبر ورزشی: علی علیپور با زدن یک گل دیگر ۱۱ گله شد و موقعیت خود در صدر جدول گلزنان لیگ برتر را تثبیت کرد. عملکرد این مهاجم این روزها مورد توجه همه پرسپولیسی‌هاست.
 فرشاد پیوس آقای گل سال‌های نه چندان دور فوتبال ایران هم یکی از این افراد است که دیروز دقایقی با او همکلام شدیم.
فکرش را می‌کردید پرسپولیس پس از یکی، دو هفته ناکامی ۲ گل به تراکتورسازی بزند؟
پرسپولیس بهترین تیم ایران است. رئال‌مادرید و بارسا هم در مقاطعی به مشکل می‌خورند اما زود خودشان را جمع‌وجور می‌‌کنند. من می‌دانستم پرسپولیس مقابل تراکتورسازی دل هواداران را شاد می‌کند و همین اتفاق هم افتاد.
چطور؟
به هر حال یکی از دلایل این برد شیرین استقبال هواداران بود. وقتی تماشاگر بیشتری به استادیوم برود به بازیکنان تیم‌های بزرگ و پرطرفدار روحیه می‌دهد. خود ما هم همین طوری بودیم و به نظرم همین حضور پرشور عامل موفقیت پرسپولیس شد.
بهترین بازیکن زمین چه کسی بود؟
همه خوب بودند. از سیدجلال بگیرید تا کمال و علی علیپور که واقعاً مرا یاد دوران جوانی‌ام می‌اندازد.
ولی فرشاد پیوس یک چیز دیگری بود؟
نه آقا! دوران ما گذشت و حالا نوبتی هم باشد نوبت جوانانی مثل علیپور است. علی فوتبالیست بااخلاق و بی‌حاشیه‌ای است. باید همین شرایط را حفظ کند و تمرکز خود را روی فوتبالش بگذارد. باتوجه به سن و سال علیپور مطمئن هستم به زودی ستاره خط حمله ایران هم خواهد شد.
چه توصیه‌ای به او دارید؟
البته نیازی به توصیه ندارد ولی به علی پیشنهاد می‌کنم روزی نیم ساعت اضافی در ورزشگاه بماند و تمرین گلزنی کند.
خود شما هم این کار را انجام می‌دادید؟
در قطر یاد گرفتم. درست است که بخشی از گلزنی ذاتی است اما بخش دیگر آن هم تمرین است. وقتی خوب تمرین کنی و از هر زاویه‌ای گل بزنی، هنگام مسابقه هم راحت‌تر کار می‌کنی و گل می‌زنی.
قبلاً توصیه‌هایی به طارمی داشتید که باعث دلخوری او شد و حالا...
مهدی هم پسر خوبی است. انشاءا... برمی‌گردد و دوباره در پرسپولیس می‌درخشد. من در کار هیچ‌کس دخالت یا فضولی نمی‌کنم. هرچه گفتم از سر دلسوزی است. همین الان هم فقط به علیپور توصیه کردم بیشتر تمرین گلزنی کند.
چرا گادوین منشا مثل دوران بازی در پیکان گل نمی‌زند؟
پیکان با پرسپولیس فرق می‌کند. منشا مهاجم قلدر و زحتمکشی است که به نظر می‌رسد کمی خودش را تحت فشار قرار داده است!
یعنی چه؟
ببینید یک مهاجم نباید در طول مسابقه دائم به گل زدن یا نزدن یا اینکه اگر خراب شود چه می‌شود و یا مسائل دیگر فکر کند. به نظرم گادوین منشا در حین بازی فکرش را بی‌دلیل مشغول می‌کند وگرنه او گلزن قابلی است.
از حذف پرسپولیس در جام حذفی ناراحت نشدید؟
چرا، خیلی هم ناراحت شدم ولی هرچه بود گذشت و تمام شد. نگاه پرسپولیس باید رو به جلو باشد.
استقلال تهران هم با شفر اوج گرفته و...
رقیب خوب باعث پیشرفت است. هرقدر استقلال قوی‌تر باشد پرسپولیس هم تلاش بیشتری می‌کند. شما دیدید بعد از برد استقلال، پرسپولیس چگونه مقابل تراکتورسازی بازی کرد.

اخبار مرتبط