آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار ورزشی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/03/06 11:12
کد خبر 9544581845
پ پ پ پ

وضعیت مالکیت گسترش فولاد مشخص نشود، فدراسیون مانع فعالیتش می‌شود


خبرگزاری میزان- پس از واگذاری امتیاز باشگاه تراکتورسازی اگر تکلیف مالکیت جدید باشگاه گسترش فولاد مشخص نشود، فدراسیون اجازه فعالیت آن در لیگ برتر را خواهد گرفت.

وضعیت مالکیت گسترش فولاد مشخص نشود، فدراسیون مانع فعالیتش می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، پس از نتایج بسیار ضعیف تیم فوتبالتراکتورسازی در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا مسئولان ارشد باشگاه تصمیم به واگذاری آن گرفتند و فروش امتیاز این باشگاه را به مزایده گذاشتند که تنها خریدار آن که اعلام آمادگی کرد محمدرضا زنوزی، مالک فعلی باشگاهگسترش فولاد بود که پس از اثبات اهلیت وی، امتیاز این باشگاه به او واگذار شد.

اگر چه با واگذاری این امتیاز تراکتورسازی از بلاتکلیفی در آمد اما دیگر تیم تبریزی حاضر در لیگ برتر دچار بلاتکلیفی شد. هوشنگ نصیرزاده در این مورد به خبرنگار میزان گفته که زنوزی روی کاغذ مسئولیتی در باشگاه گسترش فولاد ندارد اما اگر به هر دلیلی به طور مستند ثابت شود که مستقیم یا غیر مستقیم منابع مالی باشگاه گسترش فولاد توسط او تامین می‌شود تخلف قانونی محسوب شده و ضمن جرایمی که طبق قانون در نظر گرفته می‌شود، جلوی فعالیت این باشگاه هم گرفته خواهد شد.

یکی از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال که در مقطع زمانی فعلی نمی‌خواهد نامش فاش شود در این زمینه به خبرنگار میزان گفت: طبق قوانین فدراسیون فوتبال و قوانین حرفه‌ای سازی AFC یک فرد یا مجموعه نمی‌تواند در یک رده رقابتی فوتبال یک کشور به طور مستقیم یا غیر مستقیم مالک 2 باشگاه بوده یا منابع مالی آنها را تامین کرده یا به هر دلیلی روی تصمیمات 2 باشگاه تاثیر گذار باشد. مثلا یک فرد یا مجموعه می‌تواند مالکیت 2 باشگاه را به طور مستقیم یا غیر مستقیم در لیگ برتر و لیگ یک داشته باشد اما در یک رده مثلا در لیگ برتر یا لیگ یک این امکان وجود نداشته و تخلف قانونی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حتی اگر آن فرد یا مجموعه روی کاغذ هیچگونه سمت و تاثیری روی یکی از 2 باشگاه نداشته باشد اما اگر بعدا با اسناد و مدارک ثابت شود که به طور مستقیم یا غیر مستقیم منابع مالی آن باشگاه را تامین می‌کرده است ضمن برخورد سخت قانونی با این تخلف جلوی فعالیت آن باشگاه هم گرفته می‌شود. بر همین اساس سندسازی هم فایده‌ای نداشته و مسئولان مربوطه باید فکری برای مالکیت باشگاه گسترش فولاد بکنند و اگرنه جلوی فعالیت آن در لیگ برتر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط