آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار ورزشی
خبرگزاری ورزش3
97/03/28 13:54
کد خبر 9544733416
پ پ پ پ

تیم ملی از نگاه یک خبرنگار زن ایرانی/ گفتگوی مارکا با غزال زیاری، روزنامه‌نگار ایرانی


تیم ملی از نگاه یک خبرنگار زن ایرانی/ گفتگوی مارکا با غزال زیاری، روزنامه‌نگار ایرانیپایگاه خبری اسپانیایی مارکا با غزال زیاری، روزنامه‌نگار ایرانی و خبرنگار خبر ورزشی گفتگویی درباره‌ی ایران و جام جهانی ترتیب داده است.

به گزارش "ورزش سه"، گزارش با تعجب اسپانیایی‌ها از تسلط خانم زیاری به زبان اسپانیایی آغاز می‌شود. خانم زیاری می‌گوید " من در دانشگاه اسپانیایی خواندم و بعداً در سفرهایی که به اسپانیا داشتم زبانم را بهتر کردم ". غزال زیاری تنها خبرنگار زن ایرانی است که جام جهانی را از روسیه پوشش می‌دهد. او از طرف روزنامه‌ی  خبر ورزشی برای پوشش اخبار به روسیه اعزام شده. او درباره‌ی تیم ایران می‌گوید " تیم ایران از نظر فیزکیی و تکنیکی بسیار قوی است. ما برای روبرو شدن با جام جهانی آماده‌ایم. مردم به شدت مشتاق هستند و من امیدوارم بتوانیم خوب بازی کنیم و خوب نتیجه بگیریم "

مارکا می‌گوید شکست دادن اسپانیا برای اکثر ایرانی‌ها رویایی دست نیافتنی است. خانم زیاری به پایگاه اسپانیایی می‌گوید " راستش را بخواهید به نظر من نمی‌توانیم اسپانیا را شکست دهیم. لاروخا با ما خیلی فاصله دارد. ولی به اعتقاد من شاید در مقابل پرتغال بتوانیم نتیجه‌ی خوبی بگیریم "

پایگاه اسپانیایی از خبرنگار ایرانی می‌پرسد آیا شاگردان هیرو در ایران شناخته شده هستند ؟ غزال زیاری در پاسخ می‌گوید " تیم ملی اسپانیا خیلی محبوب است. در ایران خیلی‌ها مسابقات لالیگا و لاروخا را دنبال می‌کنند و اسپانیا تیم محبوب‌شان است. خب البته آرژانتین و برزیل، مسی و نیمار، هواداران بیشتری دارند ولی اسپانیا هم همیشه در ایران جذاب بوده "

به گزارش پایگاه  اسپانیایی، زنان در ایران به استادیومهای فوتبال راه داده نمی‌شوند و حتی خبرنگاران زن نمی‌توانند بازی‌های لیگ ایران را تماشا و گزارش کنند. در ایران خبرنگار ورزشی زن وجود دارد ولی آنها قادر به حضور در استادیومهای ورزشی نیستند. ولی این روزها امیدهایی احساس می‌شود که این شرایط شاید تا چند ماه آینده تغییر کند.

غزال زیاری می‌گوید " واقعیت این است که هنوز نمی‌توانیم به استادیوم برویم. ولی قدمهایی در حال برداشته شدن است که شاید در آینده‌ی نزدیک این مشکل برطرف شود. مدیران و مسئولین در تلاش هستند تا مشکل را قدم به قدم حل کنند "

به گفته‌ی مارکا غزال در روسیه با چنین محدودیت‌هایی روبرو نیست و در میان خیل خبرنگاران زن به پوشش مسابقات می‌پردازد. خانم زیاری می‌گوید " تا جایی که من می‌دانم احتمال برنده شدن ما در جام جهانی صفر است ولی باز هم امیدوارم قهرمان جام جهانی شویم ".

مارکا به این اشاره می‌کند که خانم زیاری هم مثل بسیاری دیگر در گوشه و کنار دنیا از اخراج لوپتگی سرمربی سابق اسپانیایی‌ها یک روز مانده به جام جهانی شوکه شده و آن را اقدامی عجیب می‌داند. مارکا در پایان به هواداران اسپانیایی که عازم شهر کازان هستند توصیه می‌کند خود را برای تماشاچی‌ها و هواداران پر سر و صدای ایرانی که ورزشگاه را روی سرشان خواهند گذاشت آماده کند.


اخبار مرتبط