آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار ورزشی
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
96/06/09 20:18
کد خبر 9543437861
پ پ پ پ

ابراهیم‌زاده: بازی با کره نشان داد اعتماد کی‌روش به بازیکنان لیگ از بین نرفته است


ابراهیم‌زاده: بازی با کره نشان داد اعتماد کی‌روش به بازیکنان لیگ از بین نرفته است مربی پیشین تیم ملی فوتبال می‌گوید که دیدار مقابل کره‌جنوبی نشان داد اعتقاد کی‌روش به بازیکنان شاغل در لیگ برتر ایران از بین نرفته است.

منصور ابراهیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، درباره تساوی بدون گل تیم ملی مقابل کره‌جنوبی، اظهار داشت: در مجموع یک بازی درگیرانه بود. چیدمان اولیه ما هم استفاده از بازیکنانی بود که در درگیری‌ها می‌توانند خیلی قوی کار کنند. در هر دو تیم تفکر اولیه روی گل نخوردن تنظیم شده بود. هر دو تیم همه توپ‌ها را بدون استثنا دفع می‌کردند که این موضوع باعث شد نتوانند به حفظ توپ بپردازند. علاوه بر آن، دو تیم دل به شروع مجددها بسته بودند. نفراتی که ما استفاده کردیم، نسبت به بازی قبل تغییرات زیادی داشت. کی‌روش بیشتر سعی کرد از بازیکنانی استفاده کند که حریف از آنها شناخت نداشته باشد. در این بازی مدافعان ما تا حدی کم تجربه‌ بودند و استفاده از این بازیکنان سن خط  دفاعی ما را پایین آورده بود.

وی افزود: در نیمه دوم نیز با همان سبک بازی را شروع کردیم. وقتی عزت‌اللهی اخراج شد، باز هم طبیعی بود که بیشتر در دفاع کار و به آن توجه داشته باشیم. کی‌روش در تعویض‌ها هم حفظ بازی را مدنظر داشت و حتی آمدن طارمی هم به‌دلیل سرحال بودن و داشتن دوندگی این بازیکن بود. این در شرایطی بود که بیشتر تفکر مجموعه تیمی ما گل‌ نخوردن و حفظ رکورد نباختن در مقدماتی جام جهانی است.

مربی پیشین تیم ملی با اشاره به حضور محمد انصاری در ترکیب اصلی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم که انصاری با پورعلی‌گنجی هماهنگی نسبتاً خوبی داشت و خوب کار کرد. دیدار مقابل کره، به شناخت بازیکنان هم کمک زیادی کرد. به نظر من اعتقاد کی‌روش به بازیکنان لیگ برتر ما از بین نرفته و هنوز به آنها اعتماد دارد.

ابراهیم‌زاده در خصوص عملکرد داور دیدار کره‌جنوبی - ایران گفت: وقتی به‌عنوان مربی نگاه می‌کنیم، یکسری ایرادها از داوران می‌گیریم. من کلاً عملکرد داور بازی را نپسندیدم. با کاری که عزت‌اللهی انجام داد، او می‌توانست اخراج شود، اما در آن طرف هم هم باید بازیکن کره‌ای حداقل یک اخطار می‌گرفت. در آن صحنه هم که توپ به دست عزت‌اللهی خورد، داور یا آن را ندید و یا فکر کرد چون نزدیک است، نمی‌تواند خطا باشد. داوری بازی در مجموع ایراد داشت.

وی در پایان یادآور شد: خدا را شکر به جام جهانی رفته‌ایم و مهم این است که بعد از پایان مسابقات انتخابی، بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشیم تا عملکردمان در جام جهانی هم خوب باشد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط