آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری ایرنا
95/12/11 08:14
کد خبر 9541816747
پ پ پ پ

گیلان برای میزبانی نوروزی آماده می شود/ مسئولان اجرایی همگام باشند


گیلان برای میزبانی نوروزی آماده می شود/ مسئولان اجرایی همگام باشند

حمیدرضا آذرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نوروز شروع یک میزبانی بزرگ برای استان گیلان است و میهمان نوازی گیلانیان بواسطه همدلی و همیاری تمامی دستگاه‌های اجرایی در کشور، شهره شده و باید تلاش شود این همدلی بیش از همیشه ادامه یابد تا شاهد نوروزی متفاوت باشیم.
وی یادآور شد: شعار انتخاب شده برای نورز 96 ، نوروز متفاوت است و بر همین مبنا تلاش می شود با این رویکرد، فضایی مطلوب و متنوع برای مسافران نوروزی رقم بخورد.
آذرپور با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دستگاه‌های اجرایی در راستای ارتقای ارائه خدمات به مهمانان نوروزی استفاده کرد، افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توسعه گردشگری است.
وی با تاکید بر اینکه گردشگری می‌تواند توسعه چشمگیری در تمامی حوزه‌های استان به‌وجود آورد، بیان کرد: تمامی اعضای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی در گیلان بمنظور خدمات دهی مطلوب به 10 کمیته تقسیم بندی شده اند.
آذرپور با اشاره به اینکه این ستاد به‌صورت دائمی و در طول سال با شرح وظایف مشخص و ساختار منسجم در امر ساماندهی، توسعه و ارتقای خدمات سفر و گردشگری فعالیت می‌کند، گفت: اگر 10 کمیته مذکور وظایف خود را به‌درستی ایفاء کنند، هیچ مشکلی در حوزه گردشگری در استان نخواهیم داشت.
کمیته خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری، امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار بخشی از 10 کمیته‌ ستاد تسهیلات سفر نوروزی در گیلان است.
در نوروز گذشته (1395) شش میلیون و 176 هزار و 846 نفر شب اقامت گردشگران داخلی و خارجی در استان ثبت شد.
در نوروز 96 ، افزون بر 25 هزار و 500 تخت و یک هزار و 280 مسافرکاشانه آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی گیلان هستند.
خبرنگار: مرضیه ضامن** انتشاردهنده: کبیری
1881/ 2007

انتهای پیام/*

اخبار مرتبط