آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری خبرگزاری فارس
96/01/30 08:26
کد خبر 9542206530
پ پ پ پ

همکاری تئاتر باران با تئاتر پوتلج/ برگزاری دومین ورک شاپ بین‌المللی بازیگری و کارگردانی در جشنواره تئاتر ایتالیا


همکاری تئاتر باران با تئاتر پوتلج/ برگزاری دومین ورک شاپ بین‌المللی بازیگری و کارگردانی در جشنواره تئاتر ایتالیا

کارگردان تئاتر و استاد گفت: تئاتر باران به عنوان نخستین نماینده تئاتر خصوصی کشور، در جشنواره بینافرهنگی تئاتر ایتالیا 2017، با همکاری تئاتر پوتلج، ورک‌شاپ بازیگری و کارگردانی برگزار خواهیم کرد.

کیومرث مرادی کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس گفت: کمپانی تئاتر باران با همکاری گروه تئاتر بین‌المللی پوتلج از یکم تا سیزدهم تیرماه، دومین ورک‌شاپ بین‌المللی بازیگری و کارگردانی را در جشنواره«بینافرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا 2017» در ایتالیا برگزار می‌کند. مدیر بخش آموزش و بین الملل کمپانی تئاتر باران در همین زمینه از اجرا و کارگاه آموزشی کمپانی تئاتر پوتلچ ایتالیا و یک گروه از کشور ژاپن در ایران هم خبر داد.

این کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه گفت: سال 95 قراردادی را میان کمپانی تئاتر باران و کمپانی پوتلج برقرار کردم که براساس آن، قرار شد ارتباط‌های فرهنگی میان ایران و ایتالیا آغاز شود. فکر می‌کنم با این قرارداد برای اولین‌بار یک تئاتر خصوصی در ایران دست به چنین کاری زده و به نظرم این بی‌سابقه‌ترین حضور بین‌المللی تئاتر خصوصی ایران است.

وی در همین زمینه افزود: به زودی تعدادی از هنرجویان و دانشجویان تئاتر در«جشنواره میان فرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا» که طی همکاری کمپانی تئاتر باران و گروه تئاتر بین‌المللی پوتلچ (Teatro Polach) برگزار می‌شود، شرکت می کنند و طی همین همکاری از این گروه برای اجرای دو نمایش در ایران دعوت کردم و نمایش«ساکورا» نیز از کشور ژاپن برای این جشنواره بینافرهنگی به ایران دعوت شده است.

کارگردان نمایش«شکلک» در همین زمینه تصریح کرد: نخستین دوره این برنامه، سال گذشته اتفاق افتاد و ما توانستیم 9 دانشجو را به این سفر ببریم. بسیار سفر پرباری بود. من به‌صورت هم‌زمان نمایش«نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» که در ایران با بازیگران ایرانی و در آمریکا با بازیگران آمریکایی اجرا کرده‌ام را به این دوره از جشنواره بردم.

مرادی افزود: آنها قرار است 2 اردیبهشت وارد ایران شوند و به مدت 10 روز در تئاتر باران علاوه بر اجرای نمایش ورک شاپ‌های آموزشی پیشرفته برگزار خواهند کرد. همچنان کارگاه های آموزشی بازیگری و کارگردانی را در دو موسسه کارنامه و باران دارم.

مرادی در پایان گفت: هدفم از این کلاس‌ها ارائه آخرین متدها و روش‌های بازیگری و کارگردانی است. در کلاس های کارگردانی‌ام آثار کارگردان‌های بزرگ دنیا را با هنرجویان مرور و درباره جدیدترین شیوه های کارگردانی صحبت می‌کنیم، امیدوارم این کلاس ها کمکی برای هنرجویان باشد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط