آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری ایسنا
97/10/19 17:44
کد خبر 9724097031
پ پ پ پ

مراسم سالگرد شهادت محمد قبادی برگزار می‌شود


مراسم یادبود و سالگرد شهادت «حاج محمد قبادی» از جانبازان قطع نخاعی دوران دفاع مقدس در مسجد نظام‌مافی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، «حاج محمد قبادی» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت، قطع نخاعی و بیماری، دی‌ماه ۹۶ به یاران شهیدش پیوست. به همین مناسبت، مراسم یادبود و سالگرد آن شهید از ساعت ۱۴  در روز جمعه ۲۱ دی‌ماه در مسجد نظام‌مافی (واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی، بعد از سه‌راه جنت‌آباد) برگزار خواهد شد.

محمد قبادی سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد و در ۲۰ سالگی برای دفاع از دین و میهن در جبهه‌ حاضر شد و در فروردین سال ۱۳۶۲ در حالی که عضو واحد تخریب تیپ سیدالشهدا (ع) بود، در جریان عملیات «والفجر یک» در شمال فکه مجروح شد و به درجه رفیع جانبازی رسید.

این رزمنده جانباز پس از مجروحیت مدتی در آسایشگاه جانبازان ثارالله بستری بود. بعد از مدتی ازدواج کرد و خداوند فرزند پسری به او عطا کرد. محمد قبادی لیسانس حقوق را از دانشگاه تهران اخذ کرد و مدتی هم به تحصیلات حوزوی پرداخت. از ویژگی‌های بارز او خوش‌رویی و مردمداری‌اش بود که با اکثر جانبازان ارتباط صمیمی داشت و به کارها و مشکلات‌شان رسیدگی می‌کرد.

شهید قبادی از افراد فعال در انجمن جانبازان نخاعی بود و رابط این انجمن با جانبازان شهرستانی بود و مسائل و مشکلات آنان را به انجمن و مسئولان ذیربط انتقال می‌داد. از اواخر سال ۱۳۹۴ علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که به خاطر وضعیت سخت جسمی و عارضه قطع نخاعی‌اش داشت، به بیماری سرطان نیز دچار شد و دردهای شدیدی در نواحی مختلف بدنش او را رنج می‌داد. طی دو سالی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد مدام در راه بیمارستان‌های تهران و خانه در رفت و آمد بود و سرانجام بعدازظهر روز جمعه ۲۲ دی‌ماه ۹۶ به شهادت رسید.

انتهای پیام


اخبار مرتبط