آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری برترین ها
95/11/29 06:49
کد خبر 9541691055
پ پ پ پ

طراحی دکوراسیون پذیرایی با ایده و متریال


وب سایت خانه طرح: شما که فکر نکردید با چند نمونه از تکسچر دیوار به امان خدا می‌گذاریمتان؟ برای معرفی چندین نمونه طراحی دکوراسیون پذیرایی با دیوار های خاص و زیبا آماده باشید! همان طور که در این مطلب خواهید دید رایج‌ترین منابع برای انتخاب تکسچر از مصالح پایدار مانند کاشی و فابریک می‌آیند که این میل را در تو به وجود می‌آورد تا جلو بروی و لمسشان کنی. راه‌های دیگر برای نشان دادن تکسچر می‌تواند جالب‌تر باشد؛ برای مثال از تزیین دیوارهای سه بعدی تا اینستالیشن‌های هنری که تمام سطح را می‌پوشانند. موضوع دیگر میزان بودجه است – گزینه‌ای که با تکرار نقوش یا تغییرات رنگی لطیف می‌تواند منجر به ساخت تکسچرهای مفهومی شود. آیا برای پیدا کردن بهترین تکسچر که مناسب دیوارهای اتاق نشیمن خانه‌تان باشد هیجان‌زده هستید؟
 
سنگ‌های سفید و براق باعث شد این اتاق با رنگ‌هایی کمابیش یکسان مجلل و تمیز به نظر بیاید.قفسه‌ای با سطح صاف و یک پارچه و کاغذ دیواری سیاه رنگی که همچون قاب اطراف ، نمای اصلی را گرفته است: صفحه باشکوهی از سنگ مرمر کلکته. رگه‌های غنی سنگ به فضای صمیمی اتاق نشیمن حس پویایی از انرژی و حرکت را می‌بخشد.
 
چنین اتاق نشیمنی دوره معاصر نشان می‌دهد . چگونه تکسچرهای درشت باعث می‌شود فضاهای کوچک بزرگ به نظر برسند. نقوش برجسته همراه با رنگ‌های ساده و استفاده هوشمندانه از نورهای مخفی باعث می‌شود فضا سنگین به نظر نیاید.
 
یک طراحی دکوراسیون پذیرایی خاص و متفاوت . قالب‌های چوبی برجسته با تعداد زیاد قفسه‌ها نمای سرزنده‌ای می‌سازند. استفاده از میزی متناسب با آن نما هم کاملا به جاست.چشمگیر است! پنل‌های چوبی شکسته کمی کج هستند تا با جذب نور از زاویه‌های مختلف شیشه‌های شکسته را باز آفرینی کنند. بخشی از آن دیوار و بخشی دیگر هنر اینستالیشن است ، و نادیده گرفتنش مطلقا غیرممکن است.در این فضای نشیمن مدرن اشکال هندسی در مرکز توجه قرار می‌گیرد. با قرار گرفتن لبه‌های سیاه پرده در پشت پنل سقف باعث می‌شود فضای اتاق بزرگ‌تر از آن چه هست به نظر رسد.در این دیوار مجلل از سنگ هایی به رنگ‌های ذغالی، قهوه‌ای و طوسی استفاده شده است. سنگ ها ، برای پویایی بیشتر، در عمق‌های متفاوت کنار هم قرار گرفته‌اند. عملی خلاقانه که باعث می‌شود سنگ ها مثل پشم نرم به نظر برسند.طرحی مدرن و مینیمال در سبک آرت دکو . کاشی‌های سه بعدی با طرح پر و خالی تأثیری باور نکردنی دارند و برای داشتن فضایی غیرتکراری و خودمانی بهترین گزینه هستند.طبیعی و زیباست. این اتاق نشیمن با فضای باز و با تخته‌های چوبی کشیده و روکش سنگی سخت ، چشم‌ها را به سوی خود جلب می‌کند. طراحی آشپزخانه و اتاق نشیمن در امتداد هم اما متفاوت از یکدیگر است، چوب تا سقف آشپزخانه ادامه یافته و از سنگ در دیوارپوش (backsplash) آن استفاده شده است.تکسچر این پوشش سنگی یادآور تصاویری از رودهای کم عمق یا ماسه‌های روان است. برای قفسه یکپارچه با بافت چوبی افقی و کابینت‌های سفید براق پیش‌زمینه جذابی است.
 
پنل‌های چوبی و بتن ، زوجی دوست داشتنی شده‌اند. دایره‌ای که از جنس آلیاژ برنج و فولاد است به فضا ریزه‌کاری آرت دکو را داده و همین طور تأثیر صنعتی برجسته‌ای گذاشته است.این دیوار از ردیف عمودی و تناوب رنگی برای ایجاد نمایی راه و فضایی روستایی کمال استفاده را برده و با کنار گذاشتن هر شی بلند یا آویختن تابلو ، هیجان بصری را فراهم کرده است. نورپردازی دراماتیک و رنگ‌های خنثی به این اتاق نشیمن منحصر به فرد فضایی رازآلود و در آن روحی آرامش‌ دهنده بخشیده است.این اتاق نشیمن زیبا با استفاده از پنل‌های چوبی افقی و عمودی ، بر بافت غلبه کرده است تا به شکل هوشمندانه‌ای کانون مرکزی بسازد و چشم‌ها را متوجه اثر هنری کند. خط تمام پنل‌های چوبی عمودی با زیرکی محل استراحت را از نقاط دیگر اتاق جدا می‌کند.خطوط راه راه و براق سرزنده هستند و غیرممکن است نادیده‌شان بگیریم.دیوارهای سفید بزرگ و پرده‌های سیاه و مهیج جاذبه‌ای مینیمالیستی دارند و راه پله منحصر به فرد اتاق با پنل‌های موزاییک کاری شده نظرها را جلب می‌کند. نورپردازی مخفی باعث شده به نظر برسد این اینستالیشن هنری از درون می‌درخشد.بتن دودی رنگ با سطحی نرم، و آجرهای سیاه و سخت فضای زیباشناسانه‌ای ساختند که به کمک اثاثیه ، متنوع و احساسی شده است.بسیار خلاقانه است! استفاده مجدد از سطوح چوبی میز به عنوان پوشش دیوار کمک کرده است تا این اشیاء دوباره به زندگی برگردند. تم گرد این سطوح با انحنای طاق سقف کاملا جور درآمده است.تخته‌های باریک به رنگ کرم ملایم، خطوط راه راه گوناگون و سنگ مرمری زیبا. هر بخش از این اتاق برای داشتن فضای نشیمن مدرن یا کلاسیک مناسب است.
 
##img:http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1395/11/26/1167196_439.jpg##