آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری ایسنا
97/09/15 17:15
کد خبر 9723789423
پ پ پ پ

«جنبش دانشجویی» نقطه اتکایی برای ایستادگی در برابر فشارها


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تبریک روز دانشجو گفت: دانشجویان و جنبش دانشجویی نقطه اتکای بزرگی برای ایستادگی در مقابل فشارها هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر «نوید دانایی» در آستانه روز دانشجو به تحریم‌ها علیه مردم کشور اشاره و اظهار کرد: باید از سرمایه عظیم دانشجویی برای برطرف کردن مشکلات کشور بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: روز دانشجو فرصتی برای بازنویسی آنچه از 16 آذر 32 تاکنون بر کشور و فضای دانشگاهی گذشته، است و باید از این ظرفیت بهره گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، جنبش دانشجویی را یک سرمایه همیشگی برای کشور و نظام ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید از این سرمایه ارزشمند حراست و از توان آن در اداره و روند رو به رشد کشور استفاده کرد.

دانایی به سابقه درخشان دانشجویان در انقلاب و جنگ هشت ساله اشاره و تصریح کرد: همین دانشجویان وقتی با پایان دوران دفاع مقدس از جبهه‌های حق علیه باطل برگشتند به میدان سازندگی آمده و به ساخت کشور کمک کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران به رسالت دانشجویان علوم پزشکی و دیگر دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: دانشجویان امروز نیز باید با ایفای نقش در جنگی ناخواسته که سلامت و زندگی مردم عادی را نشانه رفته، به میدان مجاهدت و یاری مردم بیایند.

وی گفت: با اتحاد و همدلی و پشتکار باید بکوشیم که این تحریم‌های ظالمانه کمترین اثر را بر سلامت مردم بگذارد.

وی بر ضرورت توجه به طرح تحول سلامت و تداوم این طرح تاکید کرد و افزود: بی‌تردید طرح تحول سلامت بزرگترین طرح اجتماعی دولت تدبیر و امید بوده و همه مردم از مزایای این طرح بزرگ ملی بهره‌مند شدند، از این‌رو انتظار می‌رود با قوت از اجرای این طرح ملی حمایت شود.

انتهای پیام


اخبار مرتبط