آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/02/26 15:20
کد خبر 9544496849
پ پ پ پ

توجه به عمق مفاهیم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان/عبادت در ماه مبارک رمضان ارزش چندین برابری دارد


خبرگزاری میزان- قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اعمال ماه مبارک رمضان گفت: عبادت در این ماه مبارک هزار برابر ماه های دیگر محسوب می شود.
توجه به عمق مفاهیم <a class="tag-link" href="/tag/%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%da%a9%d8%b1%db%8c%d9%85">قرآن کریم</a> در ماه مبارک رمضان/عبادت در ماه مبارک رمضان ارزش چندین برابری داردحجت الاسلام و المسلمینمحمد علی رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره فرارسیدنماه مبارک رمضان گفت: خداوند در این ماه عزیز توجه بخصوصی نسبت به تمامی بندگانش خواهد داشت و در همین راستا پیامبر اکرم (ص) در آخرین جمعه ماه شعبان خطبه‌ای را خواندند که بر اساس آن به مردم تذکراتی داده شد.
 
وی ادامه داد: درخطبه شعبانیه پیامبر اکرم (ص) به مردم تذکر دادند که عبادت در ماه مبارک رمضان ارزش چندین برابری دارد. حتی ایشان در جایی فرمودند که خواب شخص روزه‌دار نیز در ماه مبارک رمضان عبادت محسوب می‌شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: نخستین گام درماه مبارک رمضان این است که استغفار کنیم و خود را پاکیزه نگه داریم که در این صورت بتوانیم به میهمانی خدا وارد شویم.
 
این کارشناس مذهبی همچنین یادآور شد: رمضان ماه بهار قرآن است و لازم است در این ماه با قرآن انس بگیریم و سعی کنیم علاوه بر خواندن قرآن کریم این کتاب آسمانی، به عمق مفاهیم آن هم توجه کنیم.
وی اظهار کرد: همانگونه کهخداوند بخشنده فرموده یک شب عبادت در ماه مبارک رمضان برابر با هزار ماه است بنابر این عبادتهای این ماه نیز برابر هزار ماه خواهد بود و انسان را از حالت قبلی خارج می‌کند.
 
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم خداوند توفیق دهد درماه مبارک رمضان با توجه به عنایت او و همچنین خواندن قرآن کریم و در عین حال توجه به موضوع فهم آیات قرآن‌، تغییراتی درخودمان ایجاد کنیم.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط