آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار فرهنگی
خبرگزاری خبرگزاری دانشجو
96/05/31 11:07
کد خبر 9543341274
پ پ پ پ

تجلیل از حلقه‌های فامیلی برتر شهر تهران در اختتامیه جشنواره «فامیل چتر خانواده»


مراسم اختتامیه جشنواره «فامیل چتر خانواده» با معرفی و تجلیل از حلقه‌های فامیلی فعال و برتر شهر تهران در فرهنگسرای رازی برگزار می‌شود.
تجلیل از حلقه‌های فامیلی برتر شهر <a class="tag-link" href="/tag/%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86">تهران</a> در اختتامیه جشنواره «فامیل چتر خانواده»
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در این مراسم که با حضور محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود ضمن معرفی و تجلیل از ۲۰ حلقه فامیلی برتر که بیشترین تلاش و فعالیت را در اجرای پروژه‌های مشترک فامیلی داشته اند، هم چنین نمایشگاهی از دستاوردهای ۶۰ حلقه فامیلی منطقه ۱۱ به نمایش در می‌آید.بر اساس این گزارش فامیل چتر خانواده عنوان طرحی است که مرحله پایلوت آن از فروردین امسال توسط مدیریت فرهنگی هنری منطقه یازده و فرهنگسرای رازی با هدف تحکیم روابط خویشاوندی و هم چنین توانمند سازی خانواده‌ها و حلقه‌های فامیلی آغاز و اجرا گردید.
 این طرح در قالب شناسایی و انسجام بخشی به مناسبات خویشاوندی با شناسایی حلقه‌های فامیلی در منطقه یازده تهران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق پایتخت با بافت فامیلی نسبتا سنتی و دست نخورده شروع و طی آن ۶۰ حلقه فامیلی فعال شناسایی شد و با همکاری سر حلقه‌های هر فامیل و همچنین تسهیلگران طرح، برنامه‌ها و پروژه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی، علمی و اجتماعی متنوع و متعددی توسط این حلقه‌های فامیلی اجرا گردید.این گزارش می‌افزاید: طرح فامیل چتر خانواده رویکردی جامعه محور دارد که با مشارکت خانواده‌ها و قادر ساختن اعضای فامیل برای همیاری در انجام امور صورت می‌گیرد. اجرای فاز نخست طرح فامیل چتر خانواده این امکان را فراهم ساخت تا اعضای فامیل در فضای مشارکتی، مشورتی و همدلانه، با تعیین راهکار، برنامه‌ها و پروژه هایی فرهنگی هنری، علمی، اجتماعی و ورزشی، طراحی و اجرانمایند. 
در قالب این طرح از میان شهروندان مشارکت جو و فعال منطقه افرادی به عنوان تسهیل گر انتخاب و پس از انجام آموزش‌های لازم، تسهیلگران و همکاران تحت پوشش مامور مذاکره و معرفی طرح فامیل چتر خانواده به شهروندان شدند. 
به این ترتیب با اطلاع رسانی مناسب، مخاطبان زیادی به همراه اعضای فامیل در قالب حلقه فامیلی به طرح پیوستند و سرحلقه‌های فامیلی توانستند با کمک تسهیلگران حلقه فامیلی خود را متقاعد کنند که در طرح شرکت نموده و پروژه‌ها و برنامه‌های مختلف را با مشارکت اعضای فامیل به منظور دور همی فامیل و تقویت نظام خویشاوندی برگزار نمایند. 
در اجرای این طرح ۶۰ حلقه فامیلی شامل حداقل ۴۵۰ خانواده مشارکت کردند و شبکه سلولی و توانمند و آموزش دیده‌ای در منطقه ۱۱ شکل گرفت که قابلیت اجرای بسیاری از طرح‌های فرهنگی و اجتماعی را دارند.

اخبار مرتبط