آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار علم و فناوری
خبرگزاری فارنت
96/09/08 21:02
کد خبر 9544187849
پ پ پ پ

شاتل تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی خود را اعلام کرد: دوبرابر گران‌تر از های‌وب


پس از اعلام سقف تعرفه اینترنت نامحدود (غیرحجمی) حالا شاتل به عنوان دومین شرکت تعرفه اینترنت غیرحجمی خود را برای مدل جدید اینترنت ADSL خانگی اعلام کرده است.

دو هفته پیش محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات سقف تعرفه‌های مدل جدید اینترنتی غیرحجمی رااعلام کرد. در جدول منتشر شده یک حداکثر تعرفه برای هر سرعت مشخص شده بود که ISPها و ارائه دهندگان اینترنت می‌توانستند به شکل رقابتی تعرفه‌های خود را اعلام کنند. حالا پس از شرکت های‌وب شاتل تعرفه اینترنت غیرحجمی خود را اعلام کرده است. این تعرفه‌ها به شرح زیر هستند.

تعرفه قیمت اینترنت غیرحجمی نامحدود شاتل

تنها یک سوم حجم مشخص شده می‌توانید از ترافیک بین‌الملل استفاده کنید

نکته مهم در رابطه با تعرفه‌های شاتل این است که تنها یک سوم حجم مشخص شده می‌توانید از ترافیک بین‌الملل استفاده کنید. به‌نظر می‌رسد شاتل با زیرکی با درج تنها حجم ترافیک داخلی قصد جذب مشتریان را داشته است. به این ترتیب به طور مثال به‌صرفه‌ترین تعرفه این شرکت که مربوط به طرح 16 مگابیتی و 80 هزارتومانی است شامل 60 گیگابایت ترافیک اینترنت خارجی و یا 180 گیگابایت ترافیک اینترنت داخلی خواهد بود. پس اگر اکثر استفاده شما از اینترنت شامل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارجی مثل اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و… می‌شود بهتر استتمامی این حجم‌ها را تقسیم بر 3 کنید!

حال خوب است نگاهی به تعرفه‌های سرویس رقیب های‌وب بیندازیم:

تعرفه اینترنت غیرحجمی های‌وب

همان‌طور که می‌بینید با این‌که حجم مشخص شده در نگاه اول کمتر از حجم‌های ارائه شدن توسط شاتل است اما این حجم‌ها مربوط به ترافیک بین‌المللی بوده و در صورت استفاده از ترافیک داخلی تنها نیمی از هزینه ترافیک را خواهید پرداخت. به این ترتیب در به‌صرفه‌ترین طرح های‌وب با پرداخت 80 هزار تومان می‌توانید ماهیانه 120 گیگابایت اینترنت با ترافیک بین‌الملل و یا 240 گیگابایت ترافیک داخلی مصرف کنید.

تعرفه‌های شاتل در مقایسه با های‌وب بسیار گران‌تر است.

پس می‌توان گفت تعرفه‌های شاتل در مقایسه با های‌وب بسیار گران‌تر است. با این‌حال این جداول تنها سرعت پایه سرویس و آستانه ترافیک را مشخص کرده‌اند و فاکتورهای دیگری مثل تأخیر و پینگ که برای گیمرها یا برخی کاربران دیگر مهم هستند منظور نشده است. علاوه بر این در همه سرویس‌های غیرحجمی پس از پایان این مقدار ترافیک (مصرف منصفانه) شرکت موظف به ادامه سرویس‌دهی با سرعت پایه 128 کیلوبیت بر ثانیه یا 16 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود.

با این حال تا این‌جای کار های‌وب برنده به‌صرفه‌ترین اینترنت (نه‌چندان) غیرحجمی است و باید منتظر اعلام تعرفه اینترنت غیرحجمی شرکت‌های دیگر بمانیم.

این مطلب به سفارش یا تبلیغ هیچ شرکت اینترنتی نوشته نشده است.

اخبار مرتبط