آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/08/27 09:11
کد خبر 9723664142
پ پ پ پ

کسب مقام دوم استان چهارمحال و بختیاری در اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید


خبرگزاری میزان- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در نامه‌ای از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با عنوان گزارش عملکرد کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها در نیمه نخست امسال، این استان در اجرای مصوبات مقام دوم کشوری را به خود اختصاص داد.
کسب مقام دوم  استان <a class="tag-link" href="/tag/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1%d9%85%d8%ad%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%a8%d8%ae%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b1%db%8c">چهارمحال و بختیاری</a> در اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولیداقبال عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان چهارمحال و بختیاری ۱۰۵ مصوبه داشته که ۸۰ مصوبه آن اجرایی شده است.
وی گفت: در نامه‌ای از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با عنوان گزارش عملکرد کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها در نیمه نخست امسال، این استان در اجرای مصوبات مقام دوم کشوری را به خود اختصاص داد.
وی افزود: با اجرای این تعداد مصوبه برابر ۷۶.۲ درصد مجموع مصوبات،استان چهارمحال و بختیاری پس از استان اصفهان به مقام دوم کشور دست یافت.
عباسی تصریح کرد: ۲۵ مصوبه باقیمانده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری در دست اقدام است و به زودی اجرایی خواهد شد.
وی یادآور شد: در این ارزیابی اصفهان با ۹۴.۵ درصد اجرای مصوبات و تهران با ۷۴.۸ درصد اجرای مصوبات اول و سوم کشور شدند.
وی درباره اقدامات استانداری چهارمحال بختیاری برای رشد و توسعه استان نیز گفت: ظرفیت سازی بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و انسانی استان، ترویج گفتمان توسعه در استان همراه با ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، تلاش در راستالی معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان به جامعه بین المللی،بخشی از این اقدامات خواهد بود.
 
عباسی گفت: توسعه و تجهیز محور‌های ارتباطی شامل ریل هوایی و زمینی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری، شناسایی و ایجاد خوشه‌های صنعتی با توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی استان، توسعه آموزش‌های مهارت محور، تلاش در راستای ایجاد زمینه برای بهره گیری از توان اکولوژیکی و اقلیمی استان، تمرکز بر نقش استان در تقسیم کار منطق‌های با توجه به وضعیت‌های نسبی و رقابتی استان، تلاش در راستای به کار گیری و ایجاد زمینه برای استفاده از قابلیت‌های مرتبط با آب، تلاش در راستای افزایش سهم شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد استان نیز بخش دیگری از تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها برای توسعه استان چهارمحال و بختیاری خواهند بود.
 
استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی در استان حرکت به سمت ایجاد سازوکار مناسب جهت اثربخش‌تر کردن این منابع و سرمایه‌ها در توسعه استان و در نهایت تعیین، تکلیف و بروزرسانی طرح‌های نیمه کلان و کلان استان در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی