آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری فارس
97/03/27 16:17
کد خبر 9544726425
پ پ پ پ

فرمانده ارشد سابق صهیونیست: بخش انرژی ایران باید هدف حمله‌ سایبری قرار گیرد


فرمانده ارشد سابق صهیونیست: بخش انرژی ایران باید هدف حمله‌ سایبری قرار گیرد

فرمانده سابق اطلاعاتی رژیم صهیونیستی «بخش انرژی ایران» را مکان مناسب برای حمله‌های سایبری خواند.

  به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری فارس، یک مقامارشد سابق صهیونیستی روز یکشنبه گفت که در هرگونه نبرد محتمل آینده با ایران و حزب‌الله، باید زیر ساخت‌های انرژی آن‌ها را هدف گرفت.

 به نوشته روزنامه «جروزالم پست» «ایهود شینرسون» فرمانده سابق «یگان 8200 » یکی از یگان‌های اطلاعاتی ارتش  (رژیم) اسرائیل و مسئول گردآوری پیام‌های اطلاعاتی و رمزگشایی آن‌ها، در نشست امنیتسایبری که در سرزمین های اشغالی درحال برگزاری است،«بخش انرژی»را ستون اصلی اقتصادی و شریان اصلی حیاتی دولتی نامید.

وی در این زمینه گفت:«بر اساس اصول اخلاقی نباید به زیرساخت‌های آبی، غذایی، بهداشتی حمله کنیم. ما نباید به خاطر تاثیر پروانه‌ای (اثرهای شدیدپسا حمله ،به بانک‌ها حمله کنیم. یازده سپتامبر بعدی در بخشسایبری، بخش انرژی است.

پیشتر یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که ارتش روزانه با هزاران حمله سایبری مواجه است که اغلب آن‌ها توسط ایران و یا با هماهنگی این کشور انجام می‌شود. وی همچنین گفته بود که توانایی سایبری ایران هر روز درحال بهبود است.

«ناداف پادان» رئیس اطلاعات، ارتباطان و کنترل امنیت سایبری فرماندهی ارتش اسرائیل در این زیمنه اظهار داشت: «ایران حمله‌های خود به اسرائیل را با استفاده از هم پیمانان خود مثل حزب الله لبنان افزایش داده است.»

وی گفت:« آن‌ها یک ابرقدرت و یک دولت هنرمند در زمینه سایبری نیستند اما  به مراتب توانایی خود را بهبود بخشیده‌اند.»

انتهای پیام/م


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی