آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
96/05/17 09:21
کد خبر 9543206194
پ پ پ پ

حضور ۵۰۰ مهمان خارجی در مراسم تحلیف نشانگر ارج نهادن بر مردم‌سالاری دینی بود


خبرگزاری میزان- رئیس مجلس گفت: حضور ۵۰۰ مهمان خارجی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که ۱۳۰ نفر آنها از مقامات سایر کشورها بودند نشانگر ارج نهادن بر مردم سالاری دینی بود.

حضور ۵۰۰ مهمان خارجی در مراسم تحلیف نشانگر ارج نهادن بر مردم‌سالاری دینی بودبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی در نطق قبل از دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: حضور ۵۰۰ میهمان خارجی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که ۱۳۰ نفر آنها از مقامات سایر کشورها بودند نشانگر ارج نهادن بر مردم سالاری دینی بود.

وی ادامه داد: علی رغم دسائس و حرافی‌های آمریکا که ایران منزوی در جهان است و برای این هم میلیار‌ها دلار خرج کردند، این امر نشان داد که پروژه منزوی سازی ایران چقدر پوچ و تحریم‌های آمریکا چقدر بی مقدار است‎.
 
لاریجانی تصریح کرد: تصویر برداری چند نفر از نمایندگان (در مراسم تحلیف) با یکی از مهمانان گرچه نوعی سهل انگاری بود، اما تبدیل آن به یک موضوع اساسی و ندیدن این همه اثرات اجلاس در امنیت ملی کشور، درست اندیشی نیست و نگاه ملی در آن نهفته نیست.
 
رئیس مجلس در ادامه تاکید کرد: حضور ۵۰۰ مهمان خارجی در مجلس ما را با کمبود جا مواجه کرد و نتوانستیم از حضور همه بزرگان کشور دعوت نماییم.
 
وی با بیان اینکه امیدواریم هیئت دولت جدید با سرعت هر چه بیشتر تشکیل شود، افزود: گاهی در برخی رسانه‌ها درباره برخی تعاملات بین دولت و مجلس در این زمینه گفته شده که غیر واقعی است. انتخاب وزرا وظیفه رییس جمهور است.
 
لاریجانی تاکید کرد: گمانه زنی‌های رسانه‌ای به ویژه آنچه مربوط به مجلس و رییس مجلس است، واقعیت ندارد. فراکسیون‌ها با رییس جمهور جلسه داشتند که بیشتر معیار‌های خود را بیان کردند و در مورد افراد نظری ندادند.
 
تکمیل می شود
  

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی