آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/08/15 17:32
کد خبر 9723597141
پ پ پ پ

توان حفظ تحریم‌ها علیه ایران از جانب آمریکا وجود ندارد


خبرگزاری میزان- سفیر برزیل در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کردند.

توان حفظ تحریم‌ها علیه ایران از جانب <a class="tag-link" href="/tag/%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7">آمریکا</a> وجود نداردبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،«آزاره دو» سفیر برزیل در تهران با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان، در ابتدای این دیدار با استقبال از سفر رئیس گروه دوستی پارلمانی برزیل به تهران، ضمن تأکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی و توسعه گسترش روابط فی­مابین در سایر عرصه­ها گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با پارلمان برزیل استقبال می‌­کند.

وی در همین زمینه بر نقش مناسبات پارلمانی در ایجاد شناخت و درک مواضع متقابل نسبت به رویداد‌ها و تحولات جهانی تأکید کرد و افزود: همکاری­ های پارلمانی، پشتوانه مهمی برای توسعه روابط دوستانه دو کشور است و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و ارتقای سطح مناسبات دو کشور اهمیت خاصی قائل است.

امیرعبداللهیان تقویت مراودات مجلس شورای اسلامی و پارلمان برزیل را زمینه ساز تعامل و همکاری در سطوح مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی بیان کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس اظهار داشت: توان حفظ تحریم‌ها از جانب آمریکا وجود ندارد و اقدامات تحریمی رئیس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، مسأله جدیدی نیست.

امیرعبداللهیان همچنین افزود:«بستر‌های مناسبی در بخش‌های مختلف میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری­ها و منافع دو ملت بهره برد».

آزاره دو، سفیر برزیل در تهران نیز در این دیدار با برشمردن زمینه­‌های همکاری برزیل و جمهوری اسلامی ایران در عرصه روابط دو جانبه بر نقش مثبت کشورمان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد و گفت:«برزیل از روند همکاری‌های فی­مابین استقبال می‌کند».

وی توسعه همکاری‌های پارلمانی و دیدار قریب الوقوع گروه دوستی پارلمانی دو کشور را حائز اهمیت خواند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی