آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری ایسنا
97/06/31 15:32
کد خبر 9723289122
پ پ پ پ

تداوم دین به خاطر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر عالمان دین بوده است


تداوم دین به خاطر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر عالمان دین بوده استعضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تداوم دین مبین اسلام از دیرباز تاکنون به خاطر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر عالمان دین بوده است .

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی با اشاره به اینکه امروز نظام مقدس اسلامی ایران در حال عروج است و این انقلاب پس از 40 سال آب‌دیده شده، افزود: از برکات خداوند برای انقلاب اسلامی، بازبودن باب شهادت و ادامه داشتن این مسیر پر فیض است.

خاتمی با بیان اینکه شهدا، زنده جاوید هستند، خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت 40 سال این نظام و انقلاب را حفظ کرد و همچنان حافظ آرمان‌های امام(ره) و ملت است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ ایران روحانیت همواره با مردم، از مردم و برای مردم بوده و هستند، ادامه داد: روحانیت در طول تاریخ پرافتخار فعالیتش در 3 عرصه تلاش‌های ماندگاری داشته و دارد.

خاتمی به فعالیت روحانیت در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و تأثیرگذاری در حوزه خدمات اجتماعی اشاره و بیان کرد: تداوم دین مبین اسلام از دیرباز تاکنون به خاطر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر عالمان دین بوده است که با تدوین و تألیف کتب مختلف، تبلوردهنده فرهنگی غنی تشیع در طول تاریخ بوده‌اند.

وی با بیان اینکه روحانیت در حوزه مسائل فرهنگی، جهاد و فداکاری بسیاری داشتند، به تحمل مصائب، مشکلات و تحمل سال‌ها شکنجه و تبعید توسط مراجع عظام تقلید و علمای برجسته دین در طول تاریخ به منظور تدوام، بقا و ترویج دین اسلام و تشیع اشاره کرد.

عضور هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوره علمیه با بیان اینکه بیش از 10 قرن است که عالمان دین، زمامدار و سردمدار استقلال جوامع شیعی هستند، افزود: عالمان دین عراق را از بردگی انگلیسی‌ها درآوردند.

وی به فتوای تاریخی آیت‌الله میرزارضای‌شیرازی در بحث ممنوعیت مصرف تنباکو در ایران و نجات ایران از دست استعمار انگلیس اشاره و اظهار کرد: پس از آن نهضت مشروطیت شکل گرفت و علما، مردم را علیه استبداد بسیج کردند.

امام جمعه موقت تهران به حضور مقدس امام خمینی(ره) به عنوان یک مرجع تقلید وارسته و ورود علنی ایشان به میدان مبارزه علیه حکومت 50 ساله پهلوی پدر و پسر اشاره کرد و گفت: با رهبری داهیانه و مدبرانه امام(ره) قطرات به دریا پیوست و سیل خروشان ملت ستمدیده علیه حکومت فاسد و مستبد پهلوی، جان گرفت و به‌راه افتاد و ملت با پیروری از ولایت‌فقیه خود به پیروزی رسیدند و این مسیر تا به امروز مقتدرانه ادامه دارد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی