آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/05/28 18:28
کد خبر 9723190285
پ پ پ پ

تاکید اکثر اعضای کمیسیون آموزش مجلس بر «حذف کنکور»


خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: قرار شد برای تاثیر معدل در کنکور امسال نظر شورای عالی سنجش اخذ شود تا به یک جمع‌بندی نهایی در این مسئله برسیم که البته اکثر اعضای کمیسیون روی این قضیه تاکید داشتند که باید کنکور حذف شود.

تاکید اکثر اعضای <a class="tag-link" href="/tag/%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86">کمیسیون</a> آموزش مجلس بر «حذف کنکور»فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان بااشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون«آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تاثیر معدل دانش‌آموزان در کنکور در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در بحث تاثیر معدل دانش‌آموزان در کنکور این مسئله مطرح شد که آیا معدل باید تاثیر قطعی در کنکور داشته باشد و یا تنها تاثیر مثبت آن باید مدنظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون«آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مخالفت‌ها درباره تاثیر معدل در کنکور اظهار داشت: برخی معتقدند این مسئله باعث نگرانی بسیاری از خانواده دانش‌آموزان خواهد شد، اما واقعیت امر این است که سال‌هاست تاثیر قطعی معدل در کنکور را شاهدیم و آن را اعمال می‌کنیم. از طرفی دیگر و طبق قانون، سازمان سنجش باید به سمت حذف کنکور پیش رفته و این موضوع را عملیاتی کند.

فلاحتی تاکید کرد: در این جلسه نقطه نظرات اعضای کمیسیون و مسئولین سازمان سنجش شنیده و قرار شد برای تاثیر معدل در کنکور امسال نظر شورای عالی سنجش اخذ شود تا به یک جمع‌بندی نهایی در این مسئله برسیم که البته اکثر اعضای کمیسیون روی این قضیه تاکید داشتند که باید کنکور حذف شود چرا که کنکور آسیب‌زا و استرس‌زا است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی