آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/08/26 13:17
کد خبر 9723659475
پ پ پ پ

بسته «حل مشکلات ریزگردی سیستان» تهیه شد + جزئیات


خبرگزاری میزان- نماینده مردم سیستان گفت: اخیرا بسته‌ای متشکل از چهار محور که به موضوعات آبی سیستان معطوف می‌شود تهیه کرده‌ایم که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
بسته «حل مشکلات ریزگردی سیستان» تهیه شد + جزئیاتحبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون (سیستان) در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، از تهیه بسته‌ای برای حل مشکلات ریزگردی در سیستان خبر داد.
وی با بیان اینکه ما چهار موضوع از جنس آب را مورد پیگیری قرار داده‌ایم، تاکید کرد: اخذ حقابه از افغانستان، انتقال آب از دریای عمان به زابل و زاهدان، تبخیر و رسوب گذاری، ایجاد چاه آب ژرف از جمله ۴ موضوع مورد پیگیری ماست.
 
دهمرده گفت: از طریق دریای عمان می‌توانیم مشکل آب شرب مردم را حل کنیم که باید نسبت به این موضوع اهتمام ویژه‌ای داشت.
این نماینده مجلس بیان داشت: هیچ کدام از این چهار موضوع دلیلی بر این نخواهد شد تا موضوعات دیگر را پیگیری نکنیم البته این مباحث بحث‌های یک روزه و دو روزه نیست و زمان‌بر خواهد بود.
دهمرده تاکید کرد: البته با توجه به این چهار موضوع، موضوع احداث بوته‌ و درخت‌هایی کم آب هم مدنظر قرار خواهد گرفت تا از این طریق از حجم ریزگردها کاسته شود.
 
وی در ادامه با اشاره به اخذ حقابه ایران از افغانستان و پیگیری های وزرات امورخارجه در این رابطه، اظهارداشت: تمام حرفها در این زمینه با وزیر امورخارجه مطرح شده و مسئولین تنها در این زمینه قول داده‌اند. با این حال تاکنون جواب قانع کننده‌ای از مسئولین امر دریافت نکرده‌ایم.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی