آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/09/15 14:25
کد خبر 9723788494
پ پ پ پ

اصلی‌ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یکان‌های آن است


خبرگزاری میزان- رئیس سازمان حسابرسی ارتش گفت: اصلی‌ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش در حال حاضر، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یکان‌های ارتش اعم از نیرو‌های زمینی، پدافند، هوایی، دریایی، ستاد ارتش و موسسات انتفاعی و وابسته به ارتش به منظور اعتباردهی به فعالیت‌ها و اطمینان از صحت و سلامت امور انجام شده است.
اصلی‌ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یکان‌های آن استبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری  میزان، امیر سرتیپ دوم محمدعلی نوری، صبح امروز در جلسه هم اندیشی و تقدیر از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش  گفت: سازمان حسابرسی ارتش با ایجاد نظام کنترل‌های داخلی پویا و اطمینان بخش از طریق اجرای حسابرسی عملیاتی و ارزیابی اثربخشی، کارایی، صرفه اقتصادی، اخلاقی و منصفانه بودن فعالیت‌های صورت گرفته توسط عالی‌ترین مدیران اجرایی توانسته است، نقش بسزایی در اعتلای ارتش جمهوری اسلامی ایران و اقتدار نیرو‌های مسلح داشته باشد.
وی افزود: اصلی‌ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یکان‌های ارتش اعم از نیرو‌های زمینی، پدافند، هوایی، دریایی، ستاد ارتش و موسسات انتفاعی و وابسته به ارتش به منظور اعتباردهی به فعالیت‌ها و اطمینان از صحت و سلامت امور انجام شده می‌باشد.
امیر نوری در ادامه تصریح کرد: سازمان حسابرسی ارتش علی رغم کمبود نیروی انسانی متخصص، سالانه بیش از ۹۶ یکان و واحد اقتصادی در سطح ارتش را حسابرسی نموده و گزارش‌های دریافتی را به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران (رئیس دستگاه) به موجب ماده ۵۳ قانون محاسبات عمومی کشور و تبصره یک آن ارائه می‌کند.
 
وی گفت: همچنین آموزش‌های لازم در حوزه‌های مختلف امور مالی را به فرماندهان و متصدیان امر در یکان‌های ارتش ارائه کرده و نارسایی‌های موجود را با آموزش‌های لازم و پیگیری‌های مستمر به حداقل ممکن کاهش می‌دهد.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز با تبریک روز حسابدار و تشکر از زحمات خالصانه به تمامی مسئولان و کارکنان سازمان حسابرسی ارتش، گفت: بحث‌های مالی، از جمله مباحث لیز و لغزنده‌ای است که اگر آدمی کنترل، مراقبت و ظرفیت لازم را نداشته باشد، موجب لغزش و سقوط انسان خواهد شد.
وی تصریح کرد: برابر آیات نورانی قرآن کریم، عواملی وجود دارد که انسان را از یاد خدا غافل می‌کند. قرآن کریم می‌فرماید: لاتلهکم اموالکم و لا اولادکم عن ذکر الله؛ و مال و فرزند، دو موضوع مهم و دو عنصر غفلت زاست.
رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در ادامه با اشاره به اینکه انسان در زندگی شخصی و کار‌های خود باید مراقب این حقیقت باشد که کارهایش ثبت و ضبط می‌شود، بیان نمود: خداوند متعال حسابگر و سریع الحساب است و دقت حسابرسی او برابر آیه ۱۶ سوره مبارکه لقمان به گونه‌ای است که ریزترین و نهان‌ترین اعمال و رفتار نیک و بد انسان را محاسبه می‌کند لذا باید همواره مراقب وسوسه شیطان و غفلت از یاد خدا باشیم و با تربیت نفس و پیمودن مسیر درست بندگی، خود را از لغزشگاه‌ها بویژه در امور مالی محفوظ بداریم و در کار‌ها خدای تعالی را مراقب بدانیم.
حجت الاسلام والمسلمین صنعت پور در ادامه ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از سالم‌ترین و پاک دست‌ترین سازمان‌های کشور در حوزه مسائل مالی و اقتصادی توصیف نمود و افزود: سازمان حسابرسی ارتش در حفظ و تداوم سلامت ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه امور مالی و حفظ اموال عمومی و بیت المال، نقش مهم و اساسی برعهده دارد که ان شاء الله تعالی هر سال شاهد رشد و پویایی بیشتر این سازمان اثربخش در ارتش انقلابی جمهوری اسلامی ایران باشیم.
در پایان این مراسم، از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط