آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/08/23 13:15
کد خبر 9723642801
پ پ پ پ

اروپا می‌خواهد خودش را به رُخ آمریکا بکشد/ اروپا دایه مهربان‌تر از مادر نخواهد شد


خبرگزاری میزان- عضو مجمع نمایندگان استان البرز گفت: اروپا به دنبال راه حلی است البته نه برای اینکه مشکل ایران را حل کند؛ بلکه می‌خواهد با این راه حل خودش را به رخ امریکا بکشد.
اروپا می‌خواهد خودش را به رُخ <a class="tag-link" href="/tag/%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7">آمریکا</a> بکشد/  <a class="tag-link" href="/tag/%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7">اروپا</a> دایه مهربان‌تر از مادر نخواهد شدمحمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به طولانی شدن روند مکانیزم مالی اروپا گفت: به نظر می‌رسد اروپا تا انتهای اجرای برجام پای به پای ایران گام برندارد.
وی با بیان اینکه اروپا در حال حاضر مشغول برآوردی درباره ادامه روند برجام از آمریکاست، اظهار داشت: البته شاید در این مسیر اروپا فکر کند که دارد تحقیر می‌شود؛ لذا باید برای تحقیر خود فکری کند، اما اینکه ما در ایران فکر کنیم اروپا قرار است برای ما دایه مهربان‌تر از مادر شود اشتباه است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اروپا به هیچ وجه برای ما دایه مهربان‌تر از مادر نخواهد شد،اما پیرو تعهدات خود در برجام باید بیاید و کمک کند تا تعهدات عملیاتی شود.
وی با اشاره به طولانی‌شدن ارائه بسته پیشنهادی اروپا بیان داشت: بعضا اروپا مجبور است تا سایر کشور‌ها را در راستای رویکرد خود همراه کند و اینکه ممکن است بخواهد برخی از تصمیمات را در برخی از مجالس مطرح و مصوبه بگیرد و بدین نحوه مقداری موضوعات با تاخیر پیش رود، اما اینکه گفته شود که اروپا می‌تواند همه مشکلات ما را صد در صد حل کند این خیال، خیال خوبی نیست و ما نباید احساس کنیم که اروپا می‌تواند ما را از بحران نجات دهد.
رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس تصریح کرد: ما باید بحران‌های اقتصادی کشور را از داخل مدیریت کنیم تا از این بحران‌ها خارج شویم.
عضو مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به اخلال در زمینه میزبانی کانال مالی در اروپا و عدم پذیرش کشور اتریش به عنوان میزبان کانال مالی گفت: استنباط بنده این است که اروپا به دنبال راه حلی است البته نه برای اینکه مشکل ایران را حل کند؛ اروپا می‌خواهد با این راه حل خودش را به رخ امریکا بکشد.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی