آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار سیاسی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/08/18 10:25
کد خبر 9723606516
پ پ پ پ

آخرین اقدامات بازسازی در مناطق زلزله زده کرمانشاه/ امیدوارم تا پایان این ماه کار تعمیر و بازسازی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را تمام کنیم


خبرگزاری میزان- معاون استاندار کرمانشاه گفت:در روند بازسازی مناطق زلزله در استان کرمانشاه رکورد خوبی ثبت شد.
آخرین اقدامات بازسازی در مناطق زلزله زده کرمانشاه/ امیدوارم تا پایان این ماه کار تعمیر و بازسازی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را تمام کنیممهرداد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره گذشت یکسال از زمان بروز زلزله در کرمانشاه بیان کرد: در روند بازسازی مناطق زلزله در استان کرمانشاه رکورد خوبی ثبت شد.
وی ادامه داد: بعد از وقوع زلزله در ابتدا، کار اسکان موقت را همراه بارش‌ها داشتیم، بنیاد مسکن و دستگاه‌های خدمات رسان ۸ ماه کاری در مناطق زلزله زده تلاش زیادی کردند.
معاون استاندار کرمانشاه یادآورشد: خوشبختانه هم اکنون ۷۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده کرمانشاه بازسازی و تعمیر شده‌اند که رقم بالایی است. کار بازسازی و تعمیر بنا‌های آموزشی، درمانی و واحد‌های دامی خیلی پیش رفته و مسائل اقتصادی منطقه سامان گرفته است.
سالاری یادآورشد: در این زلزله رسیدگی به مسائل روحی - روانی، اجتماعی و نیز تامین امنیت به خوبی انجام شد. خیلی جالب است با اینکه مردم در کانکس زندگی می‌کردند و در حال بازسازی منازل خود بودند، اما امنیت طوری بود که کوچکترین بزهی گزارش نشد.
وی با بیان اینکه تعداد ۱۲ هزار ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده ساخته شد، اظهار کرد: امیدوارم تا پایان این ماه کار تعمیر و بازسازی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را نیز به طور کل تمام کنیم.
معاون استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: دولت در مناطق زلزله زده کرمانشاه فرصتی ایجاد کرد تا خانه‌های ناامنی که با کیفیت نامطلوب در دوره‌های مختلف ساخت، ساخته شده بودندکه تعدادشان هم به ۳۶ هزار واحد مسکونی می‌رسید نیز در جرگه بازسازی آمده و عملیات ساخت خانه‌های مقاوم برای آن‌ها در پیش گرفته شود.
سالاری یادآورشد: بعد از زلزله آبان ماه سال گذشته در کرمانشاه، تعداد یک هزار و ۹۰۰ روستا خسارت دیدند و تعداد ۱۰۵ هزار واحد تخریب و خسارت دیدند که کار تعمیر نزدیک به ۵۷ هزار واحد تمام شده است؛ تعمیر و بازسازی‌های جزئی مانده‌اند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار سیاسی