آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خواندنی
خبرگزاری برترین ها
97/06/30 10:32
کد خبر 9723279761
پ پ پ پ

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)


کره شمالی رازآلودترین و منزوی ترین کشور دنیا به شمار می آید. مرز ۱۶۰ مایلی این کشور با کره جنوبی را بسیاری خطرناک ترین منطقه جهان می دانند و این در حالی است که ارتش این کشور به سلاح هسته ای دسترسی دارد. علیرغم این واقعیت های ترسناک، جمهوری دموکراتیک خلق کره رهبری دارد که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست است.

وبسایت روزیاتو: کره شمالی رازآلودترین و منزوی ترین کشور دنیا به شمار می آید. مرز ۱۶۰ مایلی این کشور با کره جنوبی را بسیاری خطرناک ترین منطقه جهان می دانند و این در حالی است که ارتش این کشور به سلاح هسته ای دسترسی دارد. علیرغم این واقعیت های ترسناک، جمهوری دموکراتیک خلق کره رهبری دارد که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست است. کیم جونگ اون در دسامبر ۲۰۱۱ جانشین پدرش، کیم جونگ ایل، شد و از آن زمان تاکنون بر این کشور حکمرانی می کند. در فرهنگ عامه مردم جهان، کیم جونگ ایل به عنوان یک حکمران ظالم و خونخوار به تصویر کشیده شده و در دو فیلم ساخته شده در ایالات متحده به سنگدل بودن و ظلم های او به طور مستقیم اشاره شده و هر دو مورد با واکنش تند مقامات کره شمالی روبرو شده است.

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

۱۱- ورزش مورد علاقه او بسکتبال است

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

بسکتبال ورزش مورد علاقه رهبر کره شمالی و مایکل جوردن بازیکن محبوب اوست. یکی از همکلاسی های سابق او ادعا کرده کیم جونگ اون چنان به مایکل جوردن علاقه داشته که سعی کرده تصویر او را با جزییات و دقت بسیاری بکشد.

۱۰- دنیس رودمن بهترین دوست کیم جونگ اون است

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

مایکل جوردن تنها بازیکن بسکتبالی نیست که کیم جونگ اون به او علاقه دارد زیرا یکی از ستارگان سابق ان بی ای به نام دنیس رودمن بهترین دوست او به شمار می آید. رودمن در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برای دیدار با کیم جونگ اون به پیونگ یانگ سفر کرد و به خاطر هدایای لوکس و میلیون دلاری که برای دوست خود برده بود به شدت توسط اداره خزانه داری ایالات متحده مورد بازجویی قرار گرفت. دنیس رودمن، جزیره خصوصی رهبر جوان کره شمالی را شبیه هاوایی یا ایبیزا دانسته، با این تفاوت که تنها خود وی در آن زندگی می کند. وی همچنین گفته که کیم جونگ اون بهترین پدر برای دخترش کیم جو آئه است. با این وجود، بسیاری دوست بودن کیم و رودمن را اتفاقی نادر در دنیا می دانند.

۹- روز تولد او در کره شمالی تعطیلی رسمی ملی محسوب می شود

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

در مورد سال تولد کیم جونگ اون اختلافات بسیار است اما روز هشتم ژانویه هر سال در کره شمالی به خاطر روز تولد رهبر جوان کشور تعطیل رسمی محسوب می شود. دنیس رودمن در طول دومین سفر خود به کره شمالی در سال ۲۰۱۴، به افتخار جشن تولد رهبر کره شمالی موسیقی مخصوص جشن تولد برای او اجرا کرده و شخصاً تولدش را با سخنانی آهنگین به وی تبریک گفت.

۸- او تنها ژنرال جهان بدون تجربه نظامی است

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

بسیار ترسناک است که کشوری با بیش از ۱٫۱۹۰٫۰۰۰ نیروی نظامی فعال و ۶۰۰٫۰۰۰ سرباز رزرو و نزدیک به ۶ میلیون شبه نظامی و همچنین دسترسی داشتن به سلاح های هسته ای هم رهبر کشور است و هم درجه ژنرالی دارد هر چند از لحاظ دانش و تجربه نظامی کوچکترین شرایط یک افسر بلند مرتبه در حد ژنرال را ندارد. با این وجود مقام«daejing» چهار ستاره که به معنای ژنرال چهار ستاره است را در سپتامبر ۲۰۱۰ و پیش از آنکه در دسامبر ۲۰۱۱ کنترل کامل ارتش و سپس مارشال ارتش در جولای ۲۰۱۲ را بدست آورد به وی اعطا شد.

۷- یک پیام ۵۵۰ متری در مدح کیم جونگ اون روی یک تپه حکاکی شده است

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

«زنده باد ژنرال، خورشید درخشان!» این ترجمه پیام طولانی و بزرگی است که در مدح کره شمالی روی یک تپه حکاکی شده است. این پیام ۱۵ حرفی با طول ۵۵۰ متر از ۵ زمین فوتبال بزرگ تر بوده و در سال ۲۰۱۲ و تنها یک سال پس از انتخاب شدن او به مقام رهبری کشور کره شمالی در این مکان حکاکی شد. همچنین یک علامت بزرگ دیگر در ساحل رودخانه یول وجود دارد که روی آن چنین نوشته شده است:« زندان باد ژنرال کیم جونگ ایل، خورشید قرن بیست و یکم».

۶- کیم جونگ اون جایگاه پایین تری نسبت به پدربزرگ خود دارد

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

کیم جونگ اون رهبر عالی کره شمالی است اما پدرش کیم جونگ ایل بعد از مرگش به مقام«دبیر کل ابدی» کره شمالی شناخته می شود. با این وجود و در کمال ناباوری، کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی،«رییس جمهور ابدی» کشور نامیده می شود. کیم ایل سونگ بین سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۹۴ بر کره شمالی حکومت می کرد اما به دلیل قانون طبیعی و عجیب و غریبی که در قانون اساسی این کشور لحاظ شده، کیم جونگ اون مقامی پایین تر از پدربزرگ خود که سال ها پیش مرده دارد.

۵- قرار بود برادر ناتنی کیم جونگ اون رهبر آتی کره شمالی باشد

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

برادر ناتنی و بزرگتر کیم جونگ اون به عنوان جانشین کیم جونگ ایل انتخاب شده بود و مردم کشور و جهان از این موضوع کاملاً مطلع بودند اما اتفاقات عجیبی رخ داد که باعث شد وی مورد بی مهری پدرش قرار گرفته و جانشینی پدرش را از دست بدهد. کیم جونگ نام چنان علاقه ای به کارتون داشت که در سال ۲۰۰۱ تلاش کرد با پاسپورت تقلبی و برای دیدن دیزنی لند توکیو وارد کشور ژاپن شود. این علاقه شدید به دیزنی لند باعث شد که کیم جونگ نام مورد قهر پدرش قرار بگیرد و در اواخر سال ۲۰۱۰ و در اتفاقی غیرمنتظره، کیم جونگ ایل به عنوان جانشین پدر انتخاب شد و لقب«جانشین بزرگ» کره شمالی را بدست آورد. کیم جونگ نام در فوریه ۲۰۱۷ در یک حمله شیمیایی که دستور آن توسط رهبر کره شمالی صادر شده بود به قتل رسید.

۴- کیم جونگ اون برای شبیه شدن بیشتر به پدربزرگش جراحی پلاستیک انجام داده است

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

ظاهراً به دلیل شایعات و تشکیک هایی که در مورد نحوه جانشینی کیم جونگ اون و قانونی بودن این موضوع وجود داشته است، رهبر جوان کره شمالی تصمیم می گیرد با انجام جراحی پلاستیک در سال های اولیه دهه ۲۰۰۰ خود را بیشتر شبیه پدربزرگش کیم سونگ ایل کند. وی همچنین قصد داشته با این جراحی ظاهری«پدرانه تر» به خود بدهد تا مردم کشور کره شمالی بیشتر به فرامین او توجه کنند.

۳- عمه ۷۱ ساله اش در مورد سیاست خارجی به او مشاوره می دهد

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

کره شمالی نه تنها تحت رهبری شخصی با سی و چند سال سن اداره می شود و هیچ تجربه نظامی ندارد بلکه به نظر می رسد که سیاست خارجی این کشور منزوی نیز توسط عمه کیم جونگ اون مدیریت می شود. کیم کیونگ هوی ظاهراً مورد اعتمادترین شخص در حلقه نزدیک به رهبر که شمالی است. وی چنان به عمه خود اطمینان دارد که به او اجازه داده به جای او با دیپلمات های چینی ملاقات کند. ظاهراً اداره حکومت در کره شمالی یک کسب و کار خانوادگی است!

۲- در کره شمالی تاریخ سال ۱۰۷ را نشان می دهد

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

تاریخ کره شمالی نیز مانند دیگر چیزهای آن منحصر به فرد و عجیب و غریب است و به جای تقویم میلادی از تقویم موسوم به«جوچی» (Juche) استفاده می شود. این تقویم که در سال ۱۹۹۷ معرفی شد هر سال با روز تولد کیم ایل سونگ در ۱۵ آوریل آغاز می شود. بدین ترتیب اگر چه امسال سال ۲۰۱۸ است اما تاریخ در کره شمالی سال ۱۰۷ را نشان می دهد.

۱- هیچ تصویر رسمی از او پیش از انتخاب شدن به عنوان جانشین رهبری کره شمالی وجود ندارد

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون (قسمت دوم)

وجود کیم جونگ اون تا زمانی که در اواخر دهه ۲۰۱۰ به عنوان جانشین پدرش انتخاب شد کاملاً مخفی مانده بود و کسی او را نمی شناخت. وجود او چنان مخفی نگه داشته می شد که حتی یک عکس رسمی وجود نداشت تا این که نام او به عنوان جانشین رهبر کره شمالی اعلام شده و سپس برای اولین بار، مردم جهان و کره شمالی با رهبر آینده خود آشنا شدند. تصویری سیاه و سفید از او در سنین نوجوانی وجود دارد اما این تنها تصویر رسمی است که تا زمان انتخاب شدن به عنوان رهبر جدید کره شمالی از وی وجود دارد.


اخبار مرتبط