آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خواندنی
خبرگزاری برترین ها
97/10/16 13:02
کد خبر 9724071673
پ پ پ پ

معلمی که بدون کامپیوتر به دانش آموزانش word می آموزد


معلم جوانی در غنا روی تمام بهانه‌ها خط کشیده و علیرغم نبود سیستم کامپیوتر در مدرسه نرم افزار word را به دانش آموزانش روی تخته سیاه آموزش می‌دهد.
وبسایت بدونیم: در زمانه‌ای که هر کسی به هر طریقی بهانه‌ای برای یاد نگرفتن می‌آورد، افرادی هم هستند که دنبال بهانه‌ای برای یاد گرفتن هستند. مثل معلم جوانی در غنا که روی تمام بهانه‌ها خط کشیده و علیرغم نبود سیستم کامپیوتر در مدرسه نرم افزار word را به دانش آموزانش روی تخته سیاه آموزش می‌دهد. این معلم مسئولیت پذیر در کنفرانس بین المللی مربیان که به میزبانی کمپانی مایکروسافت در سنگاپور برگزار شده است جایزه دریافت کرده است.
 
آپیا آکوتو معلم ۳۳ ساله برای آموزش این برنامه به دانش آموزانش تمام صفحات word را با گچ‌های رنگی روی تخته سیاه می‌کشد و ثابت کرده که حتی بدون سیستم‌های کامپیوتری هم می‌توان کامپیوتر یاد گرفت. او بعد از منتشر کردن تصاویری از این کلاس در فضای مجازی نامش بر سر زبان‌ها می‌چرخد.معاون آموزش جهانی مایکروسافت آنتونی سالسیتو او را به عنوان معلمی که تمام موانع و مشکلات را کنار می‌زند تا بتواند نیاز‌های دانش آموزانش را برطرف کند تحسین می‌کند.
 
«کار شما برای تمام دنیا الهام بخش است و ابتکار و تعهدی که یک معلم در قبال کمک به آمادگی دانش آموزان برای آینده دارد را نشان می‌دهد. آنتونی می‌گوید ما در مایکروسافت معتقدیم که مربیان قهرمانانی هستند که تمام مرز‌ها را کنار می‌زنند تا بتواند در یادگیری دانش آموزان تغییراتی ایجاد کرده و تاثیر مستقیمی بر تجربیات و مهارت‌های زندگی دانش آموزان بگذارند.»
 
شرکت مایکروسافت تصمیم دارد یک آزمایشگاه رایانه کامل همراه با آموزش‌ها و حمایت‌های اولیه به این مدرسه در غنا ارسال کند. شرکت مایکروسافت برای انجام این ماموریت هم اکنون با وزارت آموزش و پرورش غنا در حال مذاکره است.

اخبار مرتبط