آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خواندنی
خبرگزاری برترین ها
96/08/01 11:38
کد خبر 9543871761
پ پ پ پ

حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند


دنیا پر از موجودات عجیب و غریب و در عین حال زیباست. اما به نظر جذاب‌ترین آن‌ها شفاف‌ترین هایشان هستند، حیوانات تقریبا نامرئی و سحرآمیز که با بدنی مثل شیشه می‌توانید آن طرفشان را ببینید.
برترین ها: دنیا پر از موجودات عجیب و غریب و در عین حال زیباست. اما به نظر جذاب‌ترین آن‌ها شفاف‌ترین هایشان هستند، حیوانات تقریبا نامرئی و سحرآمیز که با بدنی مثل شیشه می‌توانید آن طرفشان را ببینید. نامرئی شدن تقریبا رویای همه ماست، اما در مورد برخی حیوانات تبدیل به واقعیت شده است و از آن برای امنیتشان استفاده می‌کنند. این مزیتی است که این حیوانات را از شکارچیان حفظ می‌کند و هم چنین به آن‌ها کمک می‌کند با زیستگاهشان درآمیزند. این حیوانات به سادگی از دید ما پنهان هستند بنابراین می‌توانید در این مطلب ان موجودات شفاف و شیشه‌ای را ببینید که در اطراف ما کمین کرده اند.قورباغه شیشه‌ای (Centrolenidae)
قورباغه شیشه‌ای دوزیست شفافی است که عمدتا در جنوب و مرکز آمریکا یافت می‌شود. آن‌ها سبز لیمویی هستند و شکم شفافی دارند که اندام‌های داخلی، استخوان‌ها و رگ‌های آن‌ها را آشکار می‌کند.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
 
عروس دریایی ماه (Aurelia aurita)
این موجود نسبتا نامرئی به خاطر چهار اندام نعل اسبی که در بخش بالایی بدنش دیده می‌شود، چتر دریایی ماه نام گرفته است.
این اندام‌های قابل مشاهده اندام‌های تولیدمثل هستند که در مردان به رنگ سفید و در زنان به رنگ صورتی کمرنگ مشاهده می‌شوند. چتردریایی ماه یکی از شناخته شده‌ترین حیوانات شفاف است که در سواحل زیاد دیده می‌شود.
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند 
 
 
اختاپوس شیشه‌ای (Vitreledonella richardi)
این اختاپوس یکی از اسرارآمیزترین موجودات است که در آب‌های عمیق جهان زندگی می‌کند. تنها بخش غیرشفاف بدن آن چشم‌ها و اندام‌های گوارشی هستند. آن‌ها مانند ارواح در آب‌های عمیق سرگردانند.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
 
گردوی دریایی (Mnemiopsis leidyi)
این موجود نیز مانند به خاطر شباهتش به ۸ گردو این نام را گرفته است. آن‌ها چشم و مغز ندارند و به آهستگی حرکت می‌کنند. آن‌ها مانند آن‌ها شبیه شانه هستند از این رو ژله‌های شانه‌ای نیز نامیده می‌شوند که از شانه هایشان برای به دام انداختن طعمه استفاده می‌کنند. تصور می‌شود آن‌ها شکارچیان حریصی هستند که حتی حیوانات بزرگتر را از غذا محروم می‌کنند.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند 
 
 
پروانه شیشه‌ای (Greta oto)
 
پروانه‌ها اغلب موجودات رنگارنگ و پر زرق و برقی هستند که با ظاهر چشمگیرشان برجسته می‌شوند. اما پروانه شیشه‌ای بال‌های شفافی دارد و به وضوح می‌توان آن سوی بال هایش را دید. این پروانه عمدتا در مکزیک و پاناما یافت می‌شود.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند 
 
 
میگوی روح ((Palaemonetes)
میگوهای روح به خاطر ظاهر شفافشان بسیار محبوب هستند. آن‌ها آنقدر شفاف هستند که حتی می‌توانید غذای موجود در شکمش را ببینید. در میگوهای ماده تخم‌های ریز ریز سبز رنگ قبل از تخم ریزی قابل مشاهده هستند. هم چنین آن‌ها حیوانات خانگی پرطرفداری هستند که با خوردن مواد زاید آکواریوم را تمیز می‌کنند. زیستگاه طبیعی آن‌ها آب بدمزه زمین‌های مرطوبی است که در آنجا لاشخورهای ماهری هستند.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
پروانه دریایی (Thecosomata)
پروانه‌های دریایی اساسا حلزون‌های دریایی هستند که با گسترش شبکه مخاطی روی بال هایشان برای به دام انداختن طعمه تغذیه می‌کنند. بعد از به دام انداختن غذا شبکه مخاطی را دوباره داخل دهانشان می‌مکند که موادمغذی که از آن برای ساخت شبکه استفاده می‌کنند را بازیابند.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
 
سوسک لاکپشتی طلایی (Charidotella sexpunctata)
آن‌ها عموما حشره طلایی نامیده می‌شوند، زیرا مانند طلا می‌توانند بدرخشند. هم چنین شبیه آفتاب پرست هم هستند زرا می‌توانند رنگشان را به قرمز تغییر دند. آن‌ها یکی از ریزترین موجودات شفاف ذروی زمین هستند که ۰. ۵ تا ۰. ۷۵ سانتیمتر طول دارند.
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
 
ماهی یخی قطب جنوب (Notothenioidei)
 
ماهی یخی قطب جنوب بی شک یکی از شگفت انگیزترین موجودات شفاف است. آن‌ها هم چنین خیلی خوب با محیط اطرافشان سازگار می‌شوند که حتی یک گلیکوپروتئین ضدیخ در خونشان دارند که مانع به وجود آمدن هرنوع کریستال یخ در بدنشان می‌شود. آن‌ها مشخصا گونه غالب در آب‌های قطب جنوب هستند.
 حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند
 
 
فرشته دریایی (Gymnosomata)
این‌ها نرم تنان بومی اقیانوس منجمد شمالی هستند. آن‌ها هرمافرودیت (نرماده) هستند و از سایر نرم تنان بالدار تغذیه می‌کنند. آن‌ها با بال‌های شفافشان شبیه روح و جادویی هستند.
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند 
 
 
آمفی پود شفاف (Hyperia Macrocephala)
آن‌ها در کاوش‌های دریایی عمیق در اقیانوس اطلس شمالی یافت شدند و یکی از عجیب‌ترین گونه هایی هستند که تا به حال کشف شده است.
 
حیواناتی که بدن شفاف و شیشه ای دارند 

اخبار مرتبط