آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خواندنی
خبرگزاری برترین ها
97/04/16 16:38
کد خبر 9544882854
پ پ پ پ

حقایقی جالب درباره کاسکو


طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو) پرنده بسیار زیبایی است، اما آیا می‌دانستید می‌تواند تا ۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر را یاد بگیرد و از کلماتی که یادگرفته برای صحبت کردن استفاده کند؟
برترین‌ها - الهام مظفری: طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو) پرنده بسیار زیبایی است، اما آیا می‌دانستید می‌تواند تا ۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر را یاد بگیرد و از کلماتی که یادگرفته برای صحبت کردن استفاده کند؟ این پرندگان بسیار باهوش هستند، البته این تنها چیزی نیست که آن‌ها را خاص می‌کند.بیش از یک نوع دارند
هرچند همه کاسکو ها شبیه هم هستند، اما در واقع دو نوع متمایز و دو زیرگونه کمتر شناخته شده دارند. محبوب‌ترین و رایج‌ترین آن‌ها کاسکوی کنگو است که بزرگتر است و منقار مشکی و پر‌های خاکستری روشن دارد. دومین گونه رایج کاسکو تیمنه است که کمی کوچکتر از کنگو و بالهایش تیره‌تر است. همچنین نوک آن شاخی رنگ است. اما هر دو نوع علیرغم تفاوت هایشان حیوانات فوق العاده و به یک اندازه باهوش هستند.
حقایقی جالب درباره کاسکو
 
جزء باهوش‌ترین پرندگان هستندطوطی‌های خاکستری آفریقایی علاوه بر اینکه یکی از محبوب‌ترین پرندگان خانگی هستند یکی از باهوش‌ترین‌ها هم هستند. در سال‌های اخیر تحقیقات زیادی روی ظرفیت ذهنی آن‌ها انجام شده و نشان داده است که نه تنها آن‌ها می‌توانند کلمات بسیار زیادی یاد بگیرند بلکه می‌توانند از این کلمات به درستی استفاده و ارتباط برقرار کند. این پرندگان توانایی ذهنی و احساسی یک کودک ۵ ساله را دارند.
 
حقایقی جالب درباره کاسکو
 
مراقبت از آن‌ها کار سختی است
چون این طوطی‌ها باهوش هستند پیوند بسیار قوی با صاحبانشان برقرار می‌کنند و از نظر احساسی نیازمند هستند. به همین دلیل با صاحبانی که زمان کافی برای رسیدگی و ارتباط روزانه با آن‌ها اختصاص می‌دهند رفتار بهتری دارند. علاوه براین آن‌ها نیاز به تمرین زیادی دارند تا عضلات و شرایط فیزیکی خود را حفظ کنند و باید روزی چند ساعت خارج از قفس باشند و بازی کنند.
 
حقایقی جالب درباره کاسکو
 
عمر طولانی دارندکاسکو ها تا ۸۰ سال در قفس عمر می‌کنند. آن‌ها از نظر احساسی بسیار حساس هستند و نمی‌توانند تحمل کنند زیاد دست به دست شوند بنابراین قبل از اینکه آن‌ها را بخرید خوب فکر کنید که پرنده‌ای برای همه عمرتان می‌خرید و باید نسبت به آن متعهد باشید.
 
حقایقی جالب درباره کاسکو
به سختی می‌توان آن‌ها را مشغول نگه داشت
نگهداری از این طوطی به سختی نگهداری از یک کودک است. این طوطی به انگیزه‌های روانی زیادی نیاز دارد تا شاد و سالم بماند، بنابراین باید انواع اسباب بازی و روش‌های سرگرم کننده ذهنی دیگر را در اختیارشان بگذارید؛ در غیر این صورت رفتار مخرب و عادات ناخوشایندی از خود بروز می‌دهند.
 
حقایقی جالب درباره کاسکو

اخبار مرتبط