آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خواندنی
خبرگزاری برترین ها
97/10/15 16:23
کد خبر 9724066354
پ پ پ پ

بهترین عکس‌های مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸


در این مطلب، مجموعه‌ای از عکس‌های نفس‌گیر و برتر مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ را آماده کرده‌ایم که امیدواریم از تماشای آن‌ها لذت ببرید.
وبسایت گجت نیوز: امروزه شاید بتوان«نشنال جئوگرافیک» را مترادف واژه«عکاسی» در نظر گرفت، زیرا این مجله محبوب و بزرگ، همیشه زیبایی‌های وصف‌نشدنی و جذابیت‌های سیاره زمین را به تصویر می‌کشد. با این اوصاف، رقابت عکاسی سالانه آنها، اعتباری بالا و جوی بسیار رقابتی دارد؛ داوران از میان هزاران عکس عالی و نفس‌گیر، مجبور به انتخاب بهترین تصاویر هستند.“برنده جایزه بزرگ امسال،«jassen todorov» بود؛ نوازنده ویلون و پروفسور موسیقی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو که عکس هوایی آن از قبرستان مشهور هواپیما‌ها در«بیابان موهاوی» در آمریکا، بیش از سایر تصاویر مورد توجه داوران قرار گرفت. این منطقه بیشتر به خاطر انبار کردن هواپیما‌های قدیمی شناخته می‌شود. هرچند، چیزی که بسیاری از مردم از آن بی‌خبر هستند، بخشی بزرگ از این منطقه است که به پارکینگ (یا شاید بهتر باشد بگوییم قبرستان) خودرو‌های آئودی و فولکس واگن تبدیل شده است. در ساخت این خودرو‌ها که بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ تولید شده اند، استاندارد‌های لازم رعایت نشده بود و سازندگان در زمینه میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای، تقلب کرده بودند.
 
۱. تنفس/ عکاس: bence mate
 
یک خرس قهوه‌ای در جنگلی بدون باد که در مواجهه با یک غریبه، به آرامی در حال نفس کشیدن و هشدار است.
۲. روح سرسخت/ عکاس: derek jerrell
 
بوفالوی آمریکایی، نمادی از مقاومت، آزادی و قدرت است. عکس بالا، کشمکش روزانه یک بوفالو در زمستان را به تصویر می‌کشد: دمای بی‌نهایت و برف عمیق. پوست ضخیم و بدن پشمالو، از آن‌ها در برابر سرما محافظت می‌کند. به علاوه، آن‌ها با سر بزرگی که دارند به راحتی می‌توانند برف‌ها را به منظور پیدا کردن غذا حرکت دهند. دمای هوا در این منطقه به منفی ۲۶ درجه سلسیوس می‌رسید و او برای اینکه بتواند بهترین تصویر را ثبت کند، مجبور بود داخل برف‌های عمیق برود.
. انتخاب مردمی: امواج مه/ عکاس: david odisho
 
مه صبحگاهی در یک روز تابستانی در شهرستان مارین کالیفرنیا که کوه‌های تامالپایس را پوشانده‌اند.
۴.شب بی‌تحرک/ عکاس: hernando alonso rivera cervantes
 
یکی از فعال‌ترین آتش‌فشان‌ها در مکزیک و قاره آمریکا در یک شب سرد زمستانی.
۵. انتخاب مردمی: دندان‌های کودک/ عکاس: yaron schmid
 
۶. زیر یخ/ عکاس: viktor lyagushkin
 
۷.“halfway home”/ عکاس: cameron black
 
 
فیلی که با ورود به منطقه کروکودیل‌ها، به سختی در حال عبور از آب بوده و می‌خواهد در جنگل روبه‌رو، خود را به بقیه گروه برساند.
۸. جایگاه اول در دسته حیات وحش/ عکاس: pim volkers
 
 
تصویر بالا که“flying at the crossing” به معنی«پرواز در عبور» نام دارد، یکی از بهترین‌ها در مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ بوده است.«پیم وولکرز»، این عکس را صبح زود و زمانی ثبت کرده است که حیوان‌های وحشی مشغول عبور از رودخانه مارا واقع در تانزانیا بودند.
۹. کوه دودی/ عکاس:michael fung
 
 
شکل جالب یک ابر در پارک ملی تورس دل پاین، پاتاگونیا، شیلی.

۱۰. درخت/ عکاس: slawek kozdras

 ۱۱. انتخاب مردمی: تعقیبی فوق‌العاده/ عکاس: thomas vijayan

thomas vijayan می‌گوید در روز دوم از سفر خود به این منطقه، سرانجام موفق شد این چیتا را به گونه‌ای که دوست دارد، در قاب دوربین جای دهد. البته، زیبایی این صحنه تنها در چیزی محدود نیست که ما می‌بینیم؛ چیتا بعد از دنبال کردن آهو، آن را رها کرده است تا به آغوش مادر خود بازگردد.

 ۱۲. اتنخاب مردمی: اسب‌های آبی گرسنه/ عکاس: martin sanchez

۱۳. یک چالش جدید/ عکاس: alessandra meniconzi

 

در دامنه رشته‌کوه‌های آلتای با“berkutchi” ملاقات کردم؛ نامی که در زبان«قزاق‌ها» به معنی«شکارچیانی با عقاب‌های طلایی» است. آن‌ها افرادی بی‌نهایت صبور و باتعهد هستند که انواع مختلفی از عقاب‌ها را رام می‌کنند. این نوجوان نیز یکی از همین افراد است که می‌خواهد این شاهین‌های کوچک را تربیت کند.– آلساندرو منیکونزی

۱۴. کشتی‌شکستگی و عکاس/ عکاس: vivi molet

این کشتی،“gallant lady” نام دارد و در سال ۱۹۹۷ در ساحل به گل نشسته است. امواج آب به آرامی در حال نابود کردن کشتی هستند. برخی تصور می‌کنند تا ۱۵ سال آینده، چیزی از این کشتی باقی نخواهد ماند.

۱۵. شکارچی عقاب/ عکاس: diana ishii
 
 
یکی دیگر از برترین‌های مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ که با نام“aigerim– the eagle huntress”، تصویری دختری جوان از رشته‌کوه‌های آلتای در مغولستان را نشان می‌دهد. شکار به همراه یک عقاب طلایی، سنتی است که معمولا به پسران می‌رسد؛ ولی aigerim به پدرش اثبات کرده است که می‌تواند این کار را به نحو احسن انجام دهد.
۱۶. امواج/ عکاس: tilda josefsson
 
۱۷. کشف چهره مخفی یوکاتان/ عکاس: guillaume néry
 
اینجا،“cenote”، یک گودال عمق و طبیعی در آب است که به صورت مخصوص در آمریکای مرکزی یافت شده است. در گذشته، اینجا مکانی مقدس برای مایا‌ها در نظر گرفته می‌شد. در قلب جنگل یوکاتان، یک غواص مشغول شنا در این گودال و رفتن به نزدیکی سطح آب بود که با تابش نور خورشید، این منظره فوق‌العاده ایجاد شد.

۱۸. چوپانی از ترانسیلوانیا/ عکاس: eduard gutescu

در کوه‌های کارپات و در منطقه روستای“bran”، این چوپان به نام“nea dan” را پیدا کردم. گوش کردن به داستان زندگی او به عنوان یک چوپان، بسیار لذت‌بخش بود.– ادوارد گتسکو

۱۹. خجالت‌زده/ عکاس:taylor thomas albright

در بخش بالایی آبشار بروکس، آلاسکا، این خرس تلاش می‌کرد تا در خلال حرکت سالانه ماهی‌های سالومون، غذایی به دست آورد. این خرس، مضطرب، تهاجمی و امیدوار بود تا با قرار گفتن در زاویه‌ای مناسب، ماهی شکار کند؛ ولی بیش از حد جلو رفت و در آب افتاد.

۲۰.  کوهنورد قلب/ عکاس:.jimmy s
 
۲۱.“a new look”/ عکاس: alison langevad
 
این عکس زمانی گرفته شده است که در ساعت‌های پایانی شب، دو کرگردن برای نوشیدن آب در“zimanga game reserve” از دل تاریکی بیرون آمدند.
۲۲. سرانو/ عکاس: md tanveer hassan rohan
 
 
سرانو (sorano)، نام یک شهر مربوط به قرون وسطی در استان گروستو ایتالیا است.
۲۳. انتخاب مردمی:“mid shed”/ عکاس: mike dexter
 
۲۴. وقت اسپا (! spa time) عکاس: nilesh shah
 
 
با وجود پشه‌ها و حشره‌های آزاردهنده دیگر، هیچ‌چیز همانند حمام گرد و خاک و قرار گفتن در معرض باد خشک برای فیل‌ها لذت‌بخش نیست.
۲۵.“redyk”/ عکاس: bartłomiej jurecki
 
از کوه‌های“low beskid” تا شهر“nowy targ” در لهستان، چوپان‌ها بنا بر رسمی همیشگی، بیش از ۱۹۰۰ راس حیوان را در زمستان به صاحبان‌شان بازمی‌گردانند. این حیوان‌ها در بهار، مجددا به کوه‌ها باز خواهند گشت. بردن حیوان‌ها به کوه‌ها برای چرا کردن، سنتی‌ست که برای قرن‌ها در این منطقه وجود داشته است.
۲۶. کارگر جوت/ عکاس: zakir hossain chowdhury
 
۲۷.  در کولاک/ عکاس: vladimir kochkin
 
۲۸. بلور‌های برف/ عکاس: rucca y ito
۲۹. جاده‌ای به سمت ویرانی/ عکاس: road to ruin
 
این عکس، شهر خالدیه در سوریه را نشان داده و جایزه جایگاه سوم در دسته«مکان‌ها» را کسب کرده است.۳۰. زمین در آتش/ عکاس: leighton lum
 
 
تصویری از آتش‌فشان در حال فوران“kilauea” که هزاران گدازه را در اقیانوس می‌ریزد.
۳۱. عکاس: noor ahmed gelal
 
“an overcrowded train journey” نام یکی دیگر از عکس‌های برتر مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ است که منظره‌ای عالی از یک قطار شلوغ را پیش روی چشمان مخاطبان قرار می‌دهد. این افراد به همراه خانواده خود برای جشن گرفتن عید فطر به“dewanganj” می‌روند.
۳۲. تاندربرد در غبار/ عکاس: nicholas moir
 
این عکس، جایزه جایگاه دوم در دسته«مکان‌ها» را کسب کرده است. در این تصویر، گرد و غبار با سرعت تقریبا ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت از خودروی فورد تاندربرد می‌گذرد.۳۳ .“flamenco del caribe salinera salsol”/عکاس: fernanda linage
 
 
هرساله فلامینگو‌ها برای ساخت آشیانه به تالاب‌های قرمز یوکاتان می‌آیند. سال گذشته، فلامینگو‌ها به خاطر تغییرات آب و هوایی موفق به انجام این کار نشدند؛ ولی امسال آن‌ها با آمدن به این تالاب‌ها، مجددا تخم‌گذاری کرده و از پرندگانی که از تخم خارج شده بودند، نگهداری کردند.
۳۴. برف عمیق/ عکاس: jonas beyer
این عکس که در جایگاه دوم دسته«حیات وحش» قرار گرفته، گاو نری را نشان می‌دهد که در دامنه یک کوه در حال دویدن به سمت پایین است.۳۵. انتخاب مردمی:“it’s all a. blur”/ عکاس: susan blick
 
۳۶. از میان غار/ عکاس: guanghui gu

اخبار مرتبط