آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری انتخاب
97/10/19 11:30
کد خبر 9724093209
پ پ پ پ

وزیر سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران به ۱۱ سال حبس محکوم شد


«گونن سِگِو» وزیر پیشین انرژی اسرائیل که پیش از این متهم به جاسوسی برای ایران شده بود از سوی دادگاه به 11 سال حبس محکوم شد. گونن سگو در خرداد سال جاری پس از رسانه‌ای شدن اتهامات جاسوسی، توسط پلیس اسرائیل بازداشت شده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

وزیر پیشین انرژی رژیم صهیونیستی که پیش از این متهم به جاسوسی برای ایران شده بود از سوی دادگاه به 11 سال حبس محکوم شد.

به گزارش فارس به نقل از آی 24، در جلسات دادگاه، سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی«شاباک»، سِگِو ۶۲ ساله را به برقراری تماس‌های غیرقانونی با عوامل ایران، افشای اطلاعات محرمانه درباره زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی و جاسوسی متهم کرده بود.

منابع رسانه‌ای صهیونیستی نیز گزارش داده‌اند، جزئیات پرونده گونن سگو نشان می‌دهد وی زمانی که به عنوان پزشک در ابوجا فعالیت می‌کرده با منابع دیپلماتیک مختلف نیجریه‌ای، ایرانی و صهیونیستی ارتباط داشته است.

پیش از این، روزنامه هاآرتص تحلیل کرده بود که اگر اتهامات مطرح شده علیه وزیر پیشین انرژی اسرائیل صحت داشته باشد، استخدام او به عنوان جاسوس و عامل اطلاعاتی، یک پیروزی برای ایران است.

روزنامه جروزالم پست نیز نوشته بود که جذب وزیر پیشین انرژی اسرائیل توسط ایران را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا او می‌توانسته علاوه بر ارائه اطلاعات حیاتی، مقامات دیگر را برای تبدیل شدن به جاسوس، به ایران معرفی کند.

گونن سگو در خرداد سال جاری پس از رسانه‌ای شدن اتهامات جاسوسی، توسط پلیس رژیم صهیونیستی بازداشت شده بود.


اخبار مرتبط