آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری ایسنا
97/09/14 12:48
کد خبر 9723781376
پ پ پ پ

مسکو: امیدواریم "سپر شمال" قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض نکند


مسکو: امیدواریم "سپر شمال" قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض نکندسخنگوی وزارت خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که در عملیات"سپر شمال" رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان، قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت نقض نشود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما تردیدی در محق بودن اسرائیل در حمایت از امنیت داخلی‌ خود از جمله نفوذ غیرقانونی به اراضی‌اش نداریم و امیدواریم اقداماتی که برای این هدف در دست انجام هستند با قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل که اصول عملکرد دو طرف در منطقه خط آبی را مشخص می‌کند، تناقض نداشته باشند.

زاخارووا گفت: امیدواریم نیروهای سازمان ملل در لبنان که در این منطقه مستقر هستند به مسئولیت خود در نظارت بر منطقه و ممانعت از انجام هرگونه تجاوزی عمل کنند. ما از همه طرف‌ها می‌خواهیم به مسئولیت خود عمل کرده و خویشتنداری در پیش گرفته و از انجام هرگونه اقدام تحریک‌آمیز یا اظهارات شدید اللحنی که موجب افزایش شدت تنش‌ها می‌شود، خووداری کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته از آغاز عملیاتی با عنوان "سپر شمال" با هدف شناسایی و انهدام تونل‌هایی خبر داد که گفته می‌شود حزب‌الله لبنان آنها را تا داخل اراضی اشغالی حفر کرده است.

انتهای پیام


اخبار مرتبط