آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری مهر نیوز
96/06/08 16:40
کد خبر 9543427987
پ پ پ پ

رژیم صهیونیستی به خبرنگار «الجزیره» مجوز ادامه فعالیت داد


دفتر مطبوعاتی کابینه رژیم صهیونیستی از ادامه مجوز فعالیت خبرنگار شبکه «الجزیره» خبر داد.
رژیم <a class="tag-link" href="/tag/%d8%b5%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c">صهیونیستی</a> به خبرنگار «الجزیره» مجوز ادامه فعالیت داد

به گزارشخبرگزاری مهر به نقل از «آسوشیتد پرس»، دفتر مطبوعاتی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تصمیمی برای ابطال مجوز خبرنگار شبکه «الجزیره» در فلسطین اشغالی نداشته و لذا این شبکه می تواند در سرزمین های اشغالی به کار خود ادامه دهد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که «الیاس کَرَم» (Elias Karram) خبرنگار شبکه الجزیره برای پاسخ به سئوالاتی درباره مصاحبه‌ وی در سال ۲۰۱۶ پیرامون حمایت از مقاومت فلسطین در برابر این رژیم، احضار شده بود.

پس از اتمام جلسه پاسخ گوئی این خبرنگار، دفتر مطبوعاتی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی به مدت ۶ ماه دیگر می تواند تحت نظر به فعالیت های خود ادامه دهد.

لازم به ذکر است، ۱۵ مرداد ماه سال جاری میلادی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی از اقدام وزیر ارتباطات این رژیم در راستای بستن دفتر شبکه «الجزیره» در اراضی اشغالی تشکر کرده بود.

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در این خصوص اعلام کرده بود: پس از دستور من، وی (وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی) گام های عملی زیادی را برای متوقف نمودن اقدامات تحریک آمیز الجزیره برداشته است.

لازم به ذکر است، «ایوب کارا» وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرد که این رژیم تصمیم گرفته تا دفتر شبکه الجزیره در اراضی اشغالی را بسته و مجوزهای اعطا شده به خبرنگاران این شبکه را لغو کند.

پیشتر این مسئول صهیونیست اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده است.

در همین رابطه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی چندی پیش در صفحه خود در فیس بوک نوشته بود: شبکه الجزیره از تشویق به خشونت در مورد مسجدالاقصی دست برنمی دارد. من چندین بار از مراجع مربوط خواسته ام دفاتر الجزیره در قدس را تعطیل کنند.


اخبار مرتبط