آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری انتخاب
96/07/26 09:27
کد خبر 9543828886
پ پ پ پ

رئیس پارلمان اقلیم کردستان به بارزانی: به شکست اعتراف کن و استعفا بده / برخی با خون شهدا و فداکاری‌های مردم تجارت می‌کنند


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):
یوسف محمد، رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراقرئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق از رئیس این اقلیم خواست از قدرت کناره‌گیری کند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری واع عراق، یوسف محمد، رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق درباره اوضاع کرکوک گفت: ما همگی اسیر دست نخبگان سیاسی هستیم که برای سیطره بر ثروت‌ها و منابع کشور به خاطر گسترش دایره قدرت خود تلاش می‌کنند. این نخبگان سیاسی با خون شهدا و فداکاری‌های مردم تجارت می‌کنند.
 
محمد افزود: قهرمانی‌های پیشمرگ‌ها تصویر زیبایی از مقاومت و فداکاری را ترسیم کرد. ما متأسفیم که این فداکاری‌ها را به عنوان پایه و اساس حکمرانی مشروع و قانونی قرار ندادند.
 
وی خطاب به مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق گفت: باید به شکست اعتراف کنی و مردم ما را بگذاری که خود سرنوشت‌شان را تعیین کنند نه اینکه براساس تمایل خودت آن را مشخص کنی.
 
وی از بارزانی که از ۱۲ سال پیش به صورت قانونی و غیرقانونی در رأس قدرت بوده، خواست از طریق تقدیم استعفایش خدمت بزرگی به مردم کند.
 
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که همه پرسی استقلال اقلیم کردستان به پایان رسیده است.وی گفت: من به رهبران کرد گفتم که همه‌پرسی به منافع شهروندان کرد آسیب می‌زند و من هرگز وارد جنگی داخلی نخواهم شد.نیروهای عراقی روز دوشنبه توانستند کنترل شهر کرکوک را در دست بگیرند.

اخبار مرتبط