آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری ایسنا
97/10/19 12:05
کد خبر 9724093651
پ پ پ پ

دیدار نماینده افغانستان با وزیر خارجه پاکستان در اسلام‌آباد


دیدار نماینده افغانستان با وزیر خارجه پاکستان در اسلام‌آباد
وزیر خارجه پاکستان
فرستاده افغانستان در جریان دیدارش با وزیر خارجه پاکستان به بررسی اوضاع در منطقه پرداخت و دو طرف بر احیای صلح در افغانستان تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، عمر داوودزی، فرستاده دولت کابل با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در اسلام آباد دیدارکرد.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرستاده دولت کابل در جهت به دست آوردن حمایت اسلام آباد برای روند صلح، تمایل دولت افغانستان را برای همکاری نزدیک با پاکستان در تمامی زمینه‌ها اعلام کرد.

این دیدار چند روز پس از آن صورت گرفت که طالبان افغانستان از حضور در دور چهارم مذاکرات مستقیم با دولت آمریکا در عربستان امتناع کرد. در ادامه بیانیه وزارت خارجه پاکستان همچنین آمده است: دولت اسلام آباد به دنبال کمک به مردم افغانستان و پایان دادن خشونت در این کشور و احیای صلح و عظمت در این کشور است.

محمد عمر داوودزی، نماینده ویژه صلح ریاست جمهوری افغانستان ابراز امیدواری کرد که جنگ ۱۷ ساله کشورش در سال ۲۰۱۹ به پایان برسد. او در مصاحبه با آسوشیتدپرس تاکید کرد:ما سال ۲۰۱۹ را به نام سال صلح برای افغانستان نامگذاری می‌کنیم. با این حال تا زمانیکه طالبان به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان راضی نشود، صلح برقرار نخواهد شد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط