آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری ایسنا
96/07/26 10:10
کد خبر 9543829400
پ پ پ پ

ترامپ خطاب به مک‌کین: مراقب باش!


ترامپ خطاب به مک‌کین: مراقب باش!دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از آنکه جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه این کشور در اظهاراتی شدید از سیاست‌ها و اقدامات ترامپ انتقاد کرد، به او هشدار داد که"من در مقابل خواهم جنگید و این جنگ زیبا نخواهد بود."

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روابط میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با جان مک‌کین که یک سناتور پرسابقه و کهنه‌کار سابق جنگ است همواره نامناسب بوده است.

حدود یک هفته بعد از آنکه ترامپ با سناتور جمهوری‌خواه باب کورکر درگیری لفظی پیدا کرد اکنون خصومت او با جان مک‌کین نیز به سطح جدیدی رسیده است.

مک‌کین روز دوشنبه در سخنرانی در مراسمی در فیلادلفیا در گرامیداشت دستاوردهای زندگی او شدیدا به رویکرد "اول آمریکا"ی ترامپ حمله کرده و گفت: رها کردن نقش آمریکا به عنوان یک رهبر بین‌المللی "ضد میهن‌پرستی" است. رها کردن ایده‌آل‌هایی که در سراسر جهان ساخته‌ایم، امتناع از وظایف رهبری بین‌المللی به دلیل برخی ناسیونالیسم‌های نیمه‌پخته و جعلی از سوی افرادی که به جای حل مشکلات به دنبال راه فرار می‌گردند، یک اقدام غیر میهن‌پرستانه است.

ترامپ روز سه‌شنبه به این اظهارات مک‌کین واکنش نشان داده و خطاب به کریس پلانت، مجری محافظه‌کار رادیو گفت: برخی افراد باید مواظب باشند چون از یک جایی به بعد من مقابل آنها خواهم جنگید.

وی افزود: من "خیلی خوش رفتار بودم" اما از یک مقطعی به بعد در مقابل آنها می‌جنگم و این جنگ قرار نیست زیبا باشد.

مک‌کین در ماه‌های اخیر مثل خاری در چشم ترامپ شده و به خنثی کردن تلاش‌های ترامپ برای لغو قانون بهداشت و درمان دولت باراک اوباما کمک کرد.

مک‌کین درباره اظهارنظر ترامپ علیه خود به خبرگزاری فرانسه گفت: من کاری را که باید انجام می‌دهم و تا جایی که بتوانم با او همکاری خواهم کرد و در عین حال چیزی را که لازم است برای مردم آریزونا انجام می‌دهم.

مک‌کین درباره اظهارنظر ترامپ درخصوص جنگ متقابل با او پاسخ داد: من در طول عمر خودم با دشمنان بسیار سرسختی روبرو شدم.

مک‌کین روز دوشنبه در عین حال با حمایت یکی دیگر از منتقدان دیرینه ترامپ یعنی میت رامنی از خود مواجه شد. رامنی اظهار داشت: من ممکن است علیه جان مک‌کین کاندیدای انتخابات شده و گاهی با او مخالفت کرده باشم اما افتخار می‌کنم که دوست او هستم. او یک قهرمان و فرد باشخصیت است و شب گذشته مثل لینکلن بود.

انتهای پیام


اخبار مرتبط