آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری ایسنا
97/03/02 13:31
کد خبر 9544556517
پ پ پ پ

ابراز نگرانی سازمان ملل از رشد مهاجرت در بین مردم آمریکای مرکزی


ابراز نگرانی سازمان ملل از رشد مهاجرت در بین مردم آمریکای مرکزیسازمان ملل در گزارشی به افزایش هشدار دهنده مهاجرت از آمریکای مرکزی اشاره کرده و به جامعه بین الملل تاکید کرد تا گام‌های موثری برای رویارویی با این مساله بردارند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در گزارش خود آورده است، تعداد پناهجویان و آواره هایی که از کشورهای خود در آمریکای مرکزی خارج می شوند، از 18 هزار نفر در 2011 به 294 هزار نفر در سال گذشته میلادی افزایش داشته است. این تعداد در سال گذشته میلادی 58 درصد رشد داشته است.

آژانس آوارگان سازمان ملل همچنین اعلام کرد که درخواست های پناهندگی آوارگان به شدت رشد داشته است. از 350 هزار درخواست بین 2011 تا 2017، 130 هزار و 500 مورد یا قریب به 40 درصد مربوط به سال گذشته میلادی است.

فرانچسکا فونتانینی، از مسئولان این آژانس گفته است که این افراد بیشتر به دلیل خشونت های تبهکارانه و گروهی مجبور به فرار شدند.

وی ادامه داد:‌ افرادی که از این کشورها می‌آیند، از میزان زیاد خشونت های وحشیانه شکایت دارند. آنها از این بابت شکایت دارند که نمی توانند به مدرسه بروند یا در مراسم کلیسا شرکت کنند. آنها در خطر زیاد و شرایط ناخوشایندی زندگی می کنند.

این مقام مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همچنین به این مساله اشاره کرد که بسیاری از افراد که به دنبال پناهگاه می گردند، اهالی هندوراس و السالوادور هستند اما شهروندانی از گوآتمالا نیز در میان آنها دیده می شود که از سال گذشته میلادی افزایش داشته است. میزان آوارگان و پناهجویان از مکزیک نیز تغییر کرده است.

وی ادامه داد: ما درباره مکزیک به عنوان یک کشور ترانزیتی صحبت نمی‌کنیم بلکه مکزیک را به عنوان یک کشور مقصد می دانیم. مشکلاتی که این کشورها چون السالوادور و هندوراس با آن دست و پنجه نرم می کنند،‌ را نمی توان با راه حل های کوتاه مدت حل کرد و اینها به خروج شهروندان این کشورها پایان نمی دهد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط