آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار خارجی
خبرگزاری ایسنا
95/12/21 10:29
کد خبر 9541912234
پ پ پ پ

آلمان استفاده از نمادهای کردها و عکس اوجالان در اماکن عمومی را ممنوع کرد


آلمان استفاده از نمادهای <a class="tag-link" href="/tag/%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7">کردها</a> و عکس اوجالان در اماکن عمومی را ممنوع کرد

دولت آلمان در مجموع ۳۳ نماد مورد استفاده گروه‌های سیاسی و نظامی کردها شامل پرچم شبه‌نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد سوری و تصویر عبدالله اوجالان را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، این اقدام با وجود تنش میان آلمان و ترکیه انجام شده است. ترکیه همواره از مخالفان تحرکات کردها در آلمان بوده است.

در نامه‌ای که به دست مسئولان روزنامه اشپیگل رسیده است، وزیر کشور آلمان ظاهرا دستور داده تا طیف گسترده‌ای از نمادهای مرتبط با کردها از نمایش در مکان‌های عمومی آلمان ممنوع شود. این سند پنج‌ صفحه‌ای دوم مارس به همراه دستورعمل‌ها و تصاویر مرتبط برای مقام‌های منطقه‌ای و ماموران فدرال اجرای قانون فرستاده شد.

در میان نمادهای منع شده، تصویر عبدالله اوجالان، رهبر محبوس حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) وجود دارد. علاوه بر آن، پرچم یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) نیز در لیست ممنوعه وجود دارد. این گروه، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) است که دولت ترکیه آن را وابسته به پ.ک.ک و گروهی تروریستی می‌داند.

همکاری نزدیک ارتش آمریکا و شبه‌نظامیان ی.پ.گ در سوریه همواره با اعتراض آنکارا همراه می‌شود.

انتهای پیام


اخبار مرتبط