آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار تصویری
خبرگزاری فردا نیوز
96/07/28 06:07
کد خبر 9543844252
پ پ پ پ

پادشاهی که هیچ‌گاه پادشاه نشد! +عکس


شاهزاده آلبرت ویکتور، نوه‌ی ملکه ویکتوریا، در سال ۱۸۶۴ میلادی به دنیا آمد. او قرار بود به پادشاهی انگلستان برسد. خانواده‌اش او را ادی صدا می‌کردند. او در سن ۲۸ سالگی و قبل از اینکه به پادشاهی برسد از دنیا رفت.

شگفتی های تاریخ: شاهزاده آلبرت ویکتور، نوه‌ی ملکه ویکتوریا، در سال ۱۸۶۴ میلادی به دنیا آمد. او قرار بود به پادشاهی انگلستان برسد. خانواده‌اش او را ادی صدا می‌کردند. او در سن ۲۸ سالگی و قبل از اینکه به پادشاهی برسد از دنیا رفت.

بعد از مرگ شایعاتی در بین مردم زمزمه می‌شد که او همان جک قاتل است. قاتل سریالی که بیش از پنج زن را در لندن سلاخی کرده بود.

پادشاهی که هیچ‌گاه پادشاه نشد! +عکس

آلبرت ویکتور بزرگ‌ترین فرزند شاهزاده آلبرت ادوارد و مادرش الکساندرا بود. پدر و مادر او هر دو شاهزاده‌ی کشور ولز بودند. او در کودکی توسط معلمان خصوصی دانشگاه کمبریج آموزش دید. سپس وارد ارتش شد تا آنجا خدمت کند. قبل از اینکه نام او بانام جک قاتل درآمیخته شود، رفت‌وآمدهای مشکوکی را به برخی از خیابان‌های لندن آغاز کرد.

شاهزاده آلبرت هیچ‌گاه ازدواج نکرد. او در ابتدا به دخترعمویش آلیکس پیشنهاد ازدواج داد که او نپذیرفت. آلیکس بعدها با پسر تزار روس ازدواج کرد. آلبرت بعدها روابط عاشقانه‌ای را با شاهزاده هلن شروع کرد. هلن دختر یک فرانسوی کاتولیک بود که از کشورش تبعیدشده بود. در آن زمان خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا حق نداشتند با مسیحیان کاتولیک ازدواج کنند. او قبل از مرگش به نامزدی دختری به نام مری درآمد اما قبل از ازدواجش مرد.

ملکه ویکتوریا در سال ۱۹۰۱ میلادی از دنیا رفت. پس از او ادوارد در ویکتور به سلطنت رسید و تاج‌گذاری کرد. ادوارد نیز در سال ۱۹۱۰ میلادی از دنیا رفت و برادر جوانش جورج، بر تخت سلطنت نشست. ملکه الیزابت دوم، کسی که هم‌اکنون صاحب تاج‌وتخت بریتانیا است نوه‌ی دختری او جورج است. الیزابت دوم نیز در سال ۱۹۵۲ میلادی تاج‌گذاری کرد. مرگ آلبرت در هاله‌ای از ابهام باقی‌مانده است. بسیاری از مورخان بر این باوراند که او جک قاتل است. پرونده‌ی جک قاتل هیچ‌گاه حل نشد و قاتل دستگیر نشد.


اخبار مرتبط