آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار تصویری
خبرگزاری خبرگزاری دانشجو
96/06/25 19:45
کد خبر 9543575980
پ پ پ پ

جدال آسیایی‌ها به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید/ سروقامتان ایران یک گام تا اولین مدال جهانی


تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن تن‌ها یک گام تا سکوی جهانی فاصله دارد.
جدال آسیایی‌ها به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید/ سروقامتان ایران یک گام تا اولین مدال جهانی
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو،آخرین دیدار روز چهارم رقابت‌های والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان بین دو تیم ایران و ژاپن برگزار شد. این دیدار از ساعت ۱۴ و ۴۵ به وقت ایران آغاز شد.**ست اول: ایران – ژاپنتیم ملی والیبال ایران این بازی را با ترکیب میلاد عبادی پور، سامان فائزی، میرسعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، امیر غفور و مهدی مرندی آغاز کرد. دو تیم در آغاز این رقابت نبرد نزدیکی داشتند و یک به یک امتیاز می‌گرفتند. برای ایران حملات سرعتی و برای ژاپن حملات با برنامه‌های متنوع در دستور کار قرار داشت.

جدال آسیایی‌ها به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید/ سروقامتان ایران یک گام تا اولین مدال جهانی

دو تیم در شرایطی به اولین وقت استراحت فنی این مسابقه رفتند كه تیم ایران 8 بر 7 پیش افتاده بود. كسب پوئن سرویس از سوی میلادعبادی‌پور موجب شد اختلاف امتیاز دو تیم به عدد دو برسد. با این حال حملات خوب بازیكنان ژاپن روی پاس‌های كوتاه بار دیگر نتیجه را به تساوی كشاند تا برتری ایران از بین رفته و دو تیم در امتیاز 16 بر 15 و برتری ژاپن به دومین وقت استراحت فنی این ست بروند.

خطای تور امیر غفور ژاپنی‌ها را با دو امتیاز اختلاف پیش انداخت. در ادامه باز هم این تیم ژاپن بود كه توانست عملكرد بهتری داشته باشد. ایران 23 بر 19 عقب افتاده بود كه كولاكوویچ تقاضای وقت استراحت كرد. در نهایت ایران با حساب 25 بر 21 این ست را واگذار كرد.

**ست دوم: ایران 25 – ژاپن 19

اولین امتیاز این ست با سرویس بد بازیكنان ژاپن به ایران رسید.بازیكنان ایران كه به نظر می‌رسید برای جبران شكست ست اول وارد میدان شده بودند، در این ست نمایش بهتری داشتند و 5 بر یك پیش افتادند. این نتیجه سرمربی ژاپن را مجاب كرد كه تقاضای وقت استراحت كند.

در ادامه بازیكنان ایران باز هم خوب كار كردندو در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران راهی اولین تكنیكال تایم این ست شدند.

جدال آسیایی‌ها به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید/ سروقامتان ایران یک گام تا اولین مدال جهانی

ژاپنی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را كاهش دادند و 15 بر 14 شدند. كولاكوویچ برای متوقف كردن روند امتیازگیری ژاپن تقاضای وقت استراحت كرد. باز هم این تیم ایران بود كه با تنوع در حمله از میزبان خود پیش افتادند و در نهایت با حساب 25 بر 19 برنده این ست شدند.

**ست سوم: ايران 25 – ژاپن 20

دو تيم ايران وژاپن برای پيروزی پا به ست سوم اين ديدار گذاشتند. اولين امتياز اين ست را بازيكنان قرمزپوش ژاپن كسب كردند. اولين امتياز ايران را امير غفور بدست آورد.

نتيجه اين ست در ابتدا پاياپاي پيش می رفت. بازيكنان ايران در دقايقی از بازي پيش می افتادند اما ژاپنی ها نتيجه را جبران می كردند. در اواخر ست اما بازيكنان ايران پيش افتادند و در نهايت موفق شدند با حساب 25 بر 20 برنده اين ست شده و در مجموع 2 بر يك پيش بيفتند.

جدال آسیایی‌ها به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید/ سروقامتان ایران یک گام تا اولین مدال جهانی

**ست چهارم: ایران 25 – ژاپن 20

تیم ملی والیبال ایران آغاز بهتری نسبت به ژاپن در این ست داشت. تاكید كولاكوویچ در این ست حملات سرعتی و حداكثر استفاده از توپ‌های برگشتی بود. دو تیم با برتری 8 بر 5 به سود ایران به اولین وقت استراحت فنی رفتند.

بازیكنان ایران در تلاش بودند برتری خود را حفظ كنند تا به مشكلاتی كه در ست‌های دیگر دچار شده بودند، دچار شوند. دو تیم در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

هفدهمین امتیاز این ست را میلاد عبادی‌پور كسب كرد. در ادامه بازیكنان ایران نمایش خوب خود را حفظ كردند. در دقایق پایانی این ست كولاكوویچ فرهاد سال افزون را جانشین سعید معروف كرد تا در دفاع كمك كند. بعد از دو امتیاز سعید به میدان مسابقه بازگشت. در نهایت تیم ایران موفق شد با حساب 25 بر 14 برنده ست شده و در نهایت 3 بر یك برنده این مسابقه شود.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی در آستانه كسب سكوی جهانی قرار گرفت. این تیم در ادامه و در بازی نهایی باید به مصاف فرانسه برود. همه چیز در روز پایانی این مسابقات (فردا) مشخص خواهدشد.

هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان سال 2017، در گروه مردان با حضور تیم‌های ژاپن (میزبان)، ایران (آسیا)، فرانسه (اروپا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (نورسیکا) و ایتالیا (سهمیه فدراسیون جهانی) از 21 تا 26 شهریورماه در حال برگزاری است و والیبال ایران سومین حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند.


اخبار مرتبط