آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/04/10 11:16
کد خبر 9544833671
پ پ پ پ

کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه دارد/ استمرار روند جلوگیری از خروج دام


خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت:قیمت هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان برای فروشنده و هر کیلو ۴۹ هزار تا ۵۰ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه دارد/ استمرار روند جلوگیری از خروج دام

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در توضیح تغییرات قیمت گوشت در بازار بیان کرد: قیمت هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان برای فروشنده و هر کیلو ۴۹ هزار تا ۵۰ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.
وی با اشاره به تاثیر توقف صادرات دام زنده بر کنترل بازار گوشت، گفت: با استمرار روند جلوگیری از خروج دام به شکل رسمی و غیر رسمی، پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت مجددا در بازار کاهش یابد.رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: با توجه به نامه فرمانداری به استان‌های غربی و شرقی با قاچاقچیان دام زنده باید برخورد جدی شود تا بتوان با جلوگیری از این پدیده شوم، قیمت گوشت را در بازار کنترل کنیم.
ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام در میادین وجود ندارد، گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود که به نسبت یک ماه اخیر تا حدودی در بازار کاهش داشته است.
وی در انتها در خصوص شرایط واردات دام به کشور خاطر نشان کرد: دام زنده در کشتارگاه‌های مرزی باید به صورت لاشه در بیاید، درغیراین صورت دامپزشکی استان تهران، اجازه ورود دام زنده را به کشور نمی‌دهد، بنابراین برای ورود دام با مشکلاتی مواجه هستیم.انتهای پیام/

اخبار مرتبط