آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری خبرگزاری فارس
97/05/09 13:59
کد خبر 9723048993
پ پ پ پ

قیمت نفت کاهش یافت/افت 6 درصدی در ماه گذشته


قیمت نفت کاهش یافت/افت 6 درصدی در ماه گذشته

قیمت نفت امروز به 74.69 دلار در هر بشکه کاهش یافت و نفت برنت با افت 6 درصدی قیمت در آستانه بیشترین کاهش ماهانه در 2 سال اخیر قرار گرفته است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت روز سه شنبه کاهش یافت و نفت برنت در آستانه بیشترین کاهش ماهانه در 2 سال اخیر قرار دارد چراکه نگرانی‌ها در مورد فزونی عرضه تشدید شده است.

پس از گزارش رویترز که مدعی شد تولید نفتاوپک در ماه جولای به بالاترین میزان در سال 2018 رسیده است، بر این نگرانی‌ها دامن زده شد.

قیمت نفت برنت 28 سنت کاهش یافت و به 74.69 دلار در هر بشکه رسید. قیمت این نوع رفت روز گذشته یک درصد افزایش یافته بود.

همچنین هر بشکه نفت خام آمریکا با 32 سنت کاهش 69.81 دلار معامله شد. این نوع نفت نیز روز گذشته شاهد افزایش بیش از 2 درصدیقیمتش بود.

نفت برنت طی یک ماه گذشته حدود 6 درصد از ارزش خود را از دست داده است که بیشترین میزان از جولای 2016 به شمار می‌رود این درحالی است که نفت خام آمریکا کاهش 5.8 درصدی را طی ماه گذشته تجربه کرده است که بیشترین کاهش ماهانه از اکتبر 2017 به شمار می‌رود.

بررسی رویترز نشان داده است که تولید نفت اوپک در ماه جولای روزانه 70 هزار بشکه افزایش یافته و به 32.6 میلیون بشکه در روز رسیده است که بیشترین میزان در سال جاری است.

ویرندرا چائوهان، تحلیلگر نفتی در انرژیاسپکت در سنگاپور گفت درحالی‌که قیمت‌ها در روز سه شنبه ملایم‌تر است، نشانه‌های افزایشی در بازار محصولات پالایش شده وجود دارد.

ممکن است پس از انتشار آمار ذخایر نفت، قیمت‌ها اندکی تقویت شد، تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که ذخایر نفت آمریکا حدود 3.2 میلیون بشکه در هفته منتهی به 27 جولای کاهش یافته است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار اقتصادی