آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری تابناک
97/03/01 18:40
کد خبر 9544550838
پ پ پ پ

رشد دسته جمعی قیمت سکه همراه با افزایش قیمت دلار و یورو در بانک مرکزی


اولین روز از سومین ماه سال، با رشد نرخ انواع سکه و همچنین افزایش قیمت سی و یک ارز در بانک مرکزی همراه شد. به طوریکه سکه تمام طرح جدید در ادامه گرانی روز قبل، امروز نیز در کانال 2 میلیون تومانی رشد داشت.

اولین روز از سومین ماه سال، با رشد نرخ انواع سکه و همچنین افزایش قیمت سی و یک ارز در بانک مرکزی همراه شد. به طوریکه سکه تمام طرح جدید در ادامه گرانی روز قبل، امروز نیز در کانال ۲ میلیون تومانی رشد داشت.

به گزارش خبرنگارتابناک اقتصادی، آخرین خبر‌های دریافتی از بازار آزاد سکه، حکایت از روند رو به رشد نرخ نقدی انواع سکه در بازار دارد. به طوریکه بر اساس این گزارش، تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت هر سکه تمام طرح قدیم با رشد ۲۰ هزار تومانی نسبت به نرخ پایانی روز قبل، به رقم ۱,۹۳۰,۰۰۰ تومان رسیده است. همچنین هر سکه تمام طرح جدید در بازار امروز تا این لحظه، ۲,۰۱۶,۰۰۰ تومان ارزشگذاری شده است که نسبت به قیمت پایانی روز دوشنبه، ۲۰ هزار تومان گران‌تر شده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز با رشد ۲۰ هزار تومانی به رقم ۱,۰۰۱,۰۰۰ تومان رسیده است. همچنین هر ربع سکه بهار آزادی در بازار امروز، ۵۸۰ هزار تومان فروخته شده است که نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، ۱۷ هزار تومان افزایش داشته است و هر سکه یک گرمی نیز ۳۵۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است که نسبت به روز دوشنبه، ۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

رشد نرخ اونس جهانی طلا در بازار فلزات گران بها

بر اساس این گزارش تا لحظه انتشار خبر، هر اونس طلا در بازار جهانی، با رشد ۱ دلار و ۶۶ سنت به رقم ۱۲۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسیده است. هر اونس نقره نیز در حال حاضر، ۱۶ دلار و ۶۳ سنت ارزشگذاری شده است که نسبت به نرخ پایانی روز قبل، ۱۰ سنت افزایش داشته است. همچنین هر اونس پلاتین با رشد ۷ دلار و ۴۰ سنتی به رقم ۹۰۶ دلار و ۲۰ سنتر سیده است و هر اونس پالادیوم ۹۹۴ دلار در بازار جهانی قیمت گذاری شده است که نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، ۹ دلار و ۲۰ سنت رشد داشته است.

افزایش قیمت دلار و یورو در بانک مرکزی

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۱ ارز از جمله دلار و یورو نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۶ ارز از جمله پوند کاهش یافت. همچنین نرخ ۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند. براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا با ۱۰ ریال افزایش نسبت به روز دوشنبه ۴۲ هزار و ۶۰ ریال، نرخ هر پوند انگلیس با ۹ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۶ هزار و ۴۵۶ ریال و هر یورو نیز با ۱۵۳ ریال رشد در مدت مشابه ۴۹ هزار و ۵۶۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

رشد دسته جمعی قیمت سکه همراه با افزایش قیمت دلار و یورو در بانک مرکزی

رشد دسته جمعی قیمت سکه همراه با افزایش قیمت دلار و یورو در بانک مرکزی

رشد دسته جمعی قیمت سکه همراه با افزایش قیمت دلار و یورو در بانک مرکزی

براین اساس، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۲۱۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۸۴۷ ریال، کرون نروژ ۵ هزار و ۲۲۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۶۵۷ ریال، روپیه هند ۶۱۹ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۵۲ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۹۴۰ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۶ هزار و ۳۶۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۹۳۹۷ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۹ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۳۸۱ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۹۱۳ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۳۳۲ ریال، لیر ترکیه ۹ هزار و ۱۸۳ ریال، روبل روسیه ۶۸۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۵۵ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۵۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۳۱ هزار و ۸۸۳ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۱۶ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۸۵۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۳۹۷ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۶۶۴ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۸ هزار و ۴۹۱ ریال تعیین شد.

نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۰۷ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۹۱۴ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۵۹۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۰هزار و ۹۶۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۵۷۷ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۹ هزار و ۱۲ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۲ هزار و ۷۷۵ ریال، افغانی افغانستان ۵۸۹ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۱ هزار و ۲۹ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۴۰ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۶۸۲ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۱۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

 


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار اقتصادی