آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/09/15 11:05
کد خبر 9723786972
پ پ پ پ

توزیع ۱۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال آینده/ معافیت‌های مالیاتی شفاف شد


خبرگزاری میزان- نشست خبری محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تشریح لایحه بودجه سال 98 آغاز شد.

توزیع  ۱۴۲ هزار میلیارد تومان <a class="tag-link" href="/tag/%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87">یارانه</a> نقدی در سال آینده/ معافیت‌های مالیاتی شفاف شدبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نشست خبری محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تشریح لایحه بودجه سال 98 آغاز شد.

نوبخت با اشاره به اینکه شفافیت ویژگی بودجه سال ۹۸ است گفت: در سال آینده ۱۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی توزیع خواهد شد که در کنار این مسئله یارانه غیر نقدی و غیر مستقیم نیز لحاظ شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص در آمدهای کشور گفت:برای سال آینده ۴۳۳ میلیارد تومان منابع عمومی از محل های مختلف مانند مالیات،حقوق گمرکی و سایر موارد است که در آنها موارد غیر در آمدها نیز لحاظ شده است.

وی افزود: برای کسب درآمد یه سری از دارایی های دولت واگذار می شود که از‌نمونه های ان می‌توان به دارایی های سرمایه ای مانند نفت و گاز  و واگذاری های دارایی هایی مانند اوراق و سهام شرکت ها اشاره کرد.

نوبخت تصریح کرد: هزینه های لحاظ شده در ۳ سرفصل مانند بخش هزینه ای، تملک دارایی های سرمایه ای مانند بخش عمرانی و خرید اوراق نام برد.

وی در ادامه به بحث مالیات در بودجه سال آینده اشاره کرد و از اقدامی در راستای شفافیت در این بخش خبر داد.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که در پیوست‌های بودجه سال ۱۳۹۸ لیست تمام دستگاه‌هایی که از معافیت مالیاتی برخوردارند را اعلام کرده‌ایم تا جامعه و نمایندگان مجلس بدانند چه کسانی از مالیات معاف هستند.

خبر در حال تکمیل... 


اخبار مرتبط