آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری تابناک
97/05/16 01:50
کد خبر 9723097903
پ پ پ پ

ترامپ در توهم باج‌گیری از چین است


روزنامه دولتی People’s Daily چین اعلام کرد: ترامپ در توهم باج‌گیری و ارعاب چین است آنگونه که در خیابان‌ها معمول است.

روزنامه دولتی People’s Daily چین اعلام کرد: ترامپ در توهم باج‌گیری و ارعاب چین است آنگونه که در خیابان‌ها معمول است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، روزنامه People’s Daily چین که زیر نظر حزب حاکم این کشور اداره می‌شود، طی گزارشی به شدت نسبت به سیاست‌های دولت ترامپ در قبال چین انتقاد کرد.

رسانه‌های چینی که به شدت تحت کنترل دولت این کشور قرار دارند اخیرا در چندین مورد به سیاست‌های ترامپ در حوزه تجارت انتقاد کردند. البته در این انتقادها تلاش شده بود که به ترامپ به صورت مستقیم حمله نشود.

در آخرین نمونه از این گزارشات انتقادی در روزنامه دولتی People’s Daily این روزنامه به صورت مستقیم به ترامپ انتقاد کرده و گفت: وی در حال نقش‌آفرینی در توهم دعوای خیابانی و باج‌گیری و ارعاب است.

در این گزارش آمده است: توقع ترامپ نسبت به اینکه دیگر نقش‌آفرینان بر اساس خواسته وی عمل کنند افکار واهی و پوچ است.

در این گزارش نسبت به اقدامات تجاری آمریکا در قبال چین انتقاد شده و آمده است: مدیریت یک کشور شبیه کاسبی و دلالی نیست.

این گزارش با اشاره به اینکه اقدامات دولت ترامپ اعتبار ملی آمریکا را زیر سؤال برده است، می‌گوید: اینگونه اقدامات  اوضاع تجاری جهان را به سمتی برده است که هیچ کسی در آن برنده نیست.

جنگ تجاری آمریکا با چین با اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم وارداتی از چین در آمریکا کلید خورد و چین نیز به سرعت به این اقدام آمریکا به صورت متقابل و از طریق اعمال تعرفه وارداتی پاسخ داد.

دو کشور یکدیگر را تهدید کردند که در صورت ادامه این روند بر واردات ده‌ها و یا حتی صدها میلیارد دلار کالا از یکدیگر تعرفه اعمال خواهند کرد.


اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار اقتصادی