آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اقتصادی
خبرگزاری تابناک
96/08/03 21:47
کد خبر 9543896855
پ پ پ پ

بحران کار در فرانسه باز هم گریبان‌گیر مکرون شد


امانوئل مکرون بار دیگر در معرض اتهامات مربوط به تحقیر طبقه ی کارگر قرار گرفت. دلیل این اتفاق، اظهارات تحقیر آمیز وی خطاب به کارگرانی است که با خطر اخراج از یک کارخانه ی ورشکسته ی ابزار اتوماتیک در مرکز فرانسه مواجه هستند.
امانوئل مکرون بار دیگر در معرض اتهامات مربوط به تحقیر طبقه ی کارگر قرار گرفت.  دلیل این اتفاق، اظهارات تحقیر آمیز وی خطاب به کارگرانی است که با خطر اخراج از  یک کارخانه ی ورشکسته ی ابزار اتوماتیک در مرکز فرانسه مواجه هستند.
به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از فرانس 24، فیلم منتشر شده از امانوئل مکرون در روز چهارشنبه وی را درحال بازدید از یک مرکز آموزشی در منطقه ی روستایی Creuse فرانسه نشان می دهد. او در این فیلم در حال بیان اظهاراتی تحقیر آمیز در مورد کارگاران شرکت GM&S است که حداقل نصف آنان با خطر اخراج مواجه هستند.
بحران کار در <a class="tag-link" href="/tag/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%87">فرانسه</a> باز هم گریبان‌گیر مکرون شد
بعد از اشاره ی مکرون به وجود کارخانه ی محلی دیگری که در فاصله ی 150 کیلومتری کارخانه ی GM&S قرار دارد و در تلاش برای استخدام کارگران جدید است، وی اظهار داشت "کسانی  هم هستند که به جای خرابکاری، اگر در آن کارخانه به دنبال کار بگردند وضع مالی بهتری خواهند داشت".  این اظهارات  مکرون خطاب به کارگران کارخانه ی GM&S تفسیر شده است که با در دست داشتن پلاکارد هایی خواستار صحبت با رییس جمهور فرانسه بودند. 
277 نفر از کارگران این کارخانه ی ورشکسته، ماه ها است که علیه تصاحب این شرکت توسط شرکت GMD تلاش می کنند. لازم به ذکر است که این خریدار جدید قرار است 120 نفر از 277 نفر کارگران این کارخانه را اخراج کند. گفته می شود که اتفاقات اخیر آزمونی دشوار برای سنجش میزان علاقمندی رییس جمهور فرانسه برای مداخله و حفظ  کارخانه های فرانسوی ای است که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.
امانوئل مکرون، رییس جمهور 39 ساله ی فرانسه که سابقه ی بانکداری سرمایه گذاری را در کارنامه ی خود دارد، در خصوص برنامه های کسب و کار پیشنهادی خود با مقاومت روز افزون اتحادیه های تجاری فرانسه رو به رو است. این در حالی است که حتی هم حزبی های وی هم نسبت به برنامه های او در مورد پایان دادن به طرح با سابقه ی مالیات بر ثروت ابراز ناراحتی کرده اند.

اخبار مرتبط

محبوب ترین های اخبار اقتصادی