آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/03/01 13:54
کد خبر 9544548142
پ پ پ پ

گرگان| املاک وقفی در استان گلستان سنددار می‌شو‌د‌


رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: با تشکیل شورای حفظ و احیای موقوفات نخستین و مهم‌ترین اولویت این شورا، سنددار کردن املاک موقوفی استان گلستان است تا از دست‌اندازی سودجویان در امان بماند.گرگان| املاک وقفی در استان گلستان سنددار می‌شو‌د‌

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازگرگان،به‌نقل از روابط‌عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: حفظ و احیای موقوفات، جلوگیری از دست‌اندازی به املاک وقفی و پیگیری وصول وجوهات اموال وقفی از دیگر اهدافی است که این شورا دنبال می‌کند.

وی افزود: با تشکیل شورای حفظ و احیای موقوفات نخستین و مهم‌ترین اولویت این شورا، سنددار کردن املاک موقوفی استان گلستان است تا از دست‌اندازی سودجویان در امان بماند.

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: این شورا با ریاست دادگستری کل استان، دبیری سازمان اوقاف و امور خیریه و عضویت سازمان بازرسی، اداره کل ثبت اسناد و املاک، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری تشکیل شد.

وی با اشاره به نامه پارسال اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مبنی بر پرداخت نکردن وجوهات موقوفات از سوی دستگاه‌های اجرایی افزود: در پی این نامه، سازمان بازرسی استان را موظف به پیگیری کردیم که خوشبختانه براساس گزارش امروز سازمان اوقاف و امور خیریه استان، 300 میلیون تومان وجوه موقوفات که سال‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی پرداخت نشده بود، وصول شد.

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: اگر می‌خواهیم سنت حسنه وقف پایدار و فراگیر شود باید در حفظ موقوفات و هزینه کردن وجوهات آن براساس نیت واقف تلاش کنیم.

انتهای پیام/ ز


اخبار مرتبط