آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری مهر نیوز
96/10/08 12:53
کد خبر 9544432161
پ پ پ پ

گاهی فتنه گران ظاهری مومنانه و فریبنده دارند


ورامین- امام جمعه دماوند در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: گاهی فتنه گران ظاهری مومنانه و فریبنده دارند.
گاهی فتنه گران ظاهری مومنانه و فریبنده دارند

به گزارشخبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه دماوند، طی سخنانی با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: مردم ایران اسلامی همواره بصیر بودند و با همین بصیرت نیز در ۱۵ سال مبارزه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایستادگی کردند، بعد از پیروزی انقلاب هم مردم با بصیرت و آگاهی و تشخیص حق از باطل، فتنه های کوچک و بزرگ را خاموش کردند.

وی بر داشتن ملاک و معیار صحیح برای تشخیص راه از چاه اشاره کرد و گفت: دین اسلام، قرآن، امامت و ولایت و سنت پیامبر(ص)  تا روز قیامت چراغ راه هدایت و کشتی نجات هستند و باید بدانیم قرآن و اهل بیت علیهم السلام هیچگاه از یکدیگر جدا نخواهند شد، بدانید هرگاه مانند جنگ صفین قرآن و اهل بیت را جدا کردند، فتنه آغاز می شود.

امام جمعه دماوند با بیان این که هرکس در مقابل امام مسلمین می ایستد و منم منم می کند، فتنه گر است، ادامه داد: ما عقیده داریم، کسی که در برابر امامان معصوم علیهم السلام بایستد و با امر آن ها مخالفت کند، مشرک و کافر است، اما بعد از امام معصوم، وظیفه اطاعت از ولی فقیه بر عهده ما است، این تبعیت مورد تایید عقل و شرع است.

فتاح دماوندی با اشاره به فرمایشات امام راحل(ره) ادامه داد: «ولایت فقیه، همان ولایت رسول الله(ص) است. » ، در زمان غیبت ، ولی فقیه اختیارات را دارد و احکام اسلام را اجرا می کند و اگر دعوایی باشذ، حرف آخر را می زند و جامعه را از هرج و مرج دور می کند، البته نباید توهم پیدا کنیم، که مقام فقها همان مقام ائمه و رسول اکرم(ص) است، صحبت از وظیفه است، ولایت یعنی حکومت و اداره کشور و اجرای قوانین شرع مقدس که وظیفه سنگینی است.

وی با بیان این که فقها، اجتماعا و یا انفرادا برای اجرای حدود و حفظ ثغور و نظام، حکومت شرعی تشکیل می دهند، افزود: به فرموده امام راحل(ره) اگر این امر برای کسی امکان داشته باشد، واجب عینی است، در ایران نیز توسط امام(ره) این حکومت و نظام تشکیل شد و به صورت جمهوری اسلامی درآمد که مردم نیز در سرنوشت خود و برای انتخاب رییس جمهور، نماینده مجلس و ... تاثیر گذار باشند و امروز ۴۰ سال از انقلاب گذشته و ۴۰ انتخابات برگزار شده است، این انتخابات ها توسط مردم و دولت با نظارت های دقیق و متقابل برگزار شده است.

خطیب جمعه دماوند ادامه داد: هر چند سال یک بار نیز یک سلیقه سیاسی رای می آورد،اما در سال ۸۸ آن فرد بازنده شروع به فتنه گری و سر باز زدن و نپذیرفتن نتیجه انتخابات کرد و به جای پیگیری اعتراض خود از راه قانونی، دعوا را به خیابان ها کشاند و آب به آسیاب دشمن ریخت، دشمن نیز از فرصت استفاده و جوانان را تحریک کرد و شعارهای ساختارشکن را گسترش داد و این آقایانی که برای خود حقی قائل بودند، عملا پیاده نظام دشمن و بازیگر این بازی خطرناک شدند.

فتاح دماوندی نقش رهبری در این برهه را هدایت، نصیحت و خیرخواهی دانست و گفت: اطاعت از ولی فقیه در این میان، اگر چه برخی خود را صاحب حق بدانند، واجب است، باید به خاطر نظام و مصلحت مردم سر عقل می آمدند، اما کوتاه نیامدند و نظام را متهم کرده و ناامیدی را رواج دادند، امروز هم برخی افراد همین راه را طی می کنند، ممکن است خود را دین دار هم بدانند و ظاهر فریبنده و مومنانه داشته باشند، اصحاب دشمن در جنگ جمل، نهروان و صفین نیز ظاهری دین دار داشتند.

وی با بیان این که در فتنه ۸۸ تا روز ۹ دی روند تعداد فتنه گران کم تر شد، گفت: روز ۹ دی بساط فتنه برچیده شد.

این خبر تکمیل می شود...


اخبار مرتبط