آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/08/07 17:13
کد خبر 9723546676
پ پ پ پ

کشت گیاهان دارویی اولویت جهاد دانشگاهی استان گلستان است


رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان با اشاره به مشارکت ۲ پژوهشکده جهاد دانشگاهی کشور در طرح حمایت از گیاهان دارویی در استان، گفت: یکی از ماموریت‌های مهم ما در طول ۳ سال حمایت مادی و معنوی از کشت گیاهان دارویی در استان گلستان به ویژه در شرق گلستان است.کشت گیاهان دارویی اولویت جهاد دانشگاهی استان گلستان است

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازگنبدکاووس، رضا ثقفی ظهر امروز در جلسه شورای اداری گنبدکاووس اظهار داشت: با 2 پژوهشکده جهاد دانشگاهی کشور در زمینه کشت گیاهان دارویی و کشاورزی، توافقاتی برای حمایت از این حوزه در استان گلستان انجام شده است.

وی افزود: بیشتر فعالیت ما در حوزه کشت گیاهان دارویی در شهرستان گالیکش بوده و نباید کشت گیاهان دارویی جایگزین محصولات معمول استان شود و به علت ارزش افزوده تولید این گونه کشت‌ها، محصولات معمولی و عادی استان به فراموشی سپرده شده و باعث آسیب به حوزه کشاورزی شود.

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان بیان داشت: مرکز خون‌گیری بند ناف نوزاد در گرگان راه‌اندازی شده و ما آمادگی دریافت نمونه‌ها در راستای کاهش هزینه و صرفه‌جویی در وقت از شهرستان گنبدکاووس به گرگان هستیم.

وی ادامه داد: برای افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی، جهاد دانشگاهی مبادرت به کشت ارقام مختلف در محصولاتی مانند سویا، گندم، سیب‌زمینی و برنج نموده است که به نتایج خوبی هم دست یافتیم، اما در پنبه نتایج قابل قبول نبوده و تلاش داریم تا در این محصول نیز به نتایج خوبی برسیم.

ثقفی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز ورود کرده است،� گفت: همایش بزرگ آسیب‌های اجتماعی درباره حاشیه‌نشینان شهر گرگان برگزار شد و ما این آمادگی را داریم تا چنین همایشی را در گنبدکاووس برپا کنیم و پس از کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین برای جلوگیری از این آسیب‌ها برای این افراد اشتغال ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ ع


اخبار مرتبط