آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/05/28 13:25
کد خبر 9723187182
پ پ پ پ

کرمان| سرمایه‌گذاری و تولید نباید به خاطر محیط زیست معطل بماند


سرپرست استانداری کرمان گفت: سرمایه‌گذاری و تولید نباید به خاطر محیط زیست معطل بماند و باید راهکارهای لازم برای حفظ محیط زیست و رونق تولید را ارائه دهیم که متاسفانه ما در این زمینه ضعف کارشناسی داریم.کرمان| سرمایه‌گذاری و تولید نباید به خاطر محیط زیست معطل بماند

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازکرمان، محمدجواد فدایی صبح امروز در شورای اداری استان کرمان که با حضور کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و دیگر مسئولان استانی در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه فضای سرمایه‌گذاری در کشور و استان فضای مناسبی نیست اظهارداشت: بحث اشتغال یک دغدغه اساسی است و برای رفع بیکاری نیازمند احداث واحدهای صنعتی هستیم.

وی با اشاره به اینکه رتبه کسب و کار کشور در جهان 124 است و 4 رتبه در جهان تنزل پیدا کرده است گفت: این رتبه این معنی را می‌دهد که سرمایه‌گذار فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری نداشته و باعث فرار سرمایه می‌شود.

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به مشکلات سرمایه‌گذاری در کشور و استان افزود: همین موضوع باعث تعطیلی و یا نیمه فعال شدن بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی شده است.

وی با بیان اینکه ما موافق حفظ محیط زیست هستیم، بیان کرد: سرمایه‌گذاری و تولید نباید به خاطر محیط زیست معطل بماند و باید راهکارهای لازم برای حفظ محیط زیست و رونق تولید را ارائه دهیم که متاسفانه ما در این زمینه ضعف کارشناسی داریم.

در این جلسه مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه کرمان استان یک استان معدنی است اظهارداشت: ما در استان کرمان در حوزه محیط زیست برای صدور پروانه‌های بهره‌برداری مشکلاتی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 36 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در جهت تکمیل زنجیره تولید مواد معدنی در استان انجام شده است گفت: 32 میلیون تن کنستانتره در حال انجام بوده و تکمیل زنجیره تولید در دستور کار است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای که در استان در حوزه‌های مختلف در حال انجام است بیان کرد: امیدواریم که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور این مشکلات حل شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط