آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری مهر نیوز
96/10/10 17:13
کد خبر 9544451320
پ پ پ پ

پیشرفت ۶۰ درصدی قطعه ۲۵ کیلومتری از راه آهن یاسوج به اقلید


یاسوج- مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت ۶۰ درصدی قطعه ۲۵ کیلومتری از راه آهن یاسوج به اقلید خبر داد.
پیشرفت ۶۰ درصدی قطعه ۲۵ کیلومتری از راه آهن <a class="tag-link" href="/tag/%db%8c%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%ac">یاسوج</a> به اقلید

به گزارشخبرنگار مهر، محمد علی علیمردانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان افزود: راه آهنگ اقلید به یاسوج با ۱۴۵ کیلومتر هدفگذاری اجرایی خواهد شد.

علیمردانی به بهره برداری از این پروژه و نقش آن در توسعه استان اشاره کرد و گفت: بهره برداری از این پروژه زمان بر است و از نظر بهره وری در حوزه صادرات در آینده نزدیک نمی توان بر آن تکیه کرد.

علیمردانی راه آهن اقلید را چهارراهی برای راه آهن جنوب دانست و بیان کرد: توسعه ارتباطی و بهبود حمل و نقل در استان با احداث راه آهن اقلید به یاسوج به دست می آید.

وی از جمله مهمترین مزایای ساخت آزاد راه یاسوج به اقلید را امکان استفاده از ظرفیت ایستگاه راه آهن اقلید دانست و از آن به عنوان ظرفیتی برای توسعه صادرات از طریق ارسال و انتقال کالا یاد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به برخی از پروژه های مهم راهسازی در استان اشاره کرد و گفت: تکمیل پروژه جاده ای پاتاوه به دهدشت با کاهش زمان ارتباط به مقاصد، تغییرات ترافیکی را محقق می کند.

علیمردانی پشتوانه مالی در حوزه راهسازی را مهم دانست و گفت: کوهستانی بودن استان در هزینه و زمان ساخت پروژه ها موثر است.

وی افزود: با تحقق مسیرهای اولویت دار ارتباطی استان شاهد افزایش و بهبود ظرفیت های گردشگری استان خواهیم بود.


اخبار مرتبط