آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
96/07/01 15:24
کد خبر 9543637569
پ پ پ پ

هیئت‌های مذهبی از خرافه‌گویی و بدعت در مراسمات ماه محرم پرهیز کنند


هیئت‌های مذهبی از خرافه‌گویی و بدعت در مراسمات ماه محرم پرهیز کنند فرماندار مشگین‌شهر بر پرهیز هیئت‌های مذهبی از خرافه‌گویی و بدعت در مراسمات ماه محرم تاکید کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازمشگین‌شهر، میرعلی رحیمی‌زاد ظهر امروز در جلسه هماهنگی تجمع بزرگ عزاداران حسینی و برگزاری نماز ظهر عاشورا در مشگین‌شهر اظهار داشت: اهمیت فلسفه قیام امام حسین(ع) و ایام محرم برای حفظ و رعایت وحدت هیئت امنای مساجد و پرهیز از خرافه‌گویی و بدعت در مراسمات ماه محرم امری لازم و ضروری است.

 وی با مهم خواندن نقش هیئت‌های مذهبی در انتقال فرهنگ اصیل شیعیان و عزاداری به نسل‌های آینده گفت: امر به معروف و نهی از منکر پیام اصلی قیام امام حسین و یاران باوفای وی بود.

فرماندار مشگین‌شهر با یادآوری تلاش دشمنان و سناریوسازی رسانه‌ای برای منحرف کردن مسیر عزاداری‌ها و جایگزین کردن فرهنگ غربی خواستار دوری از بدعت و خرافه‌گری در عزاداری ها شد و بیان کرد: این موضوع به عنوان یک مقوله بسیار مهم مورد توجه همگان واقع شود.

رحیمی‌زاد خاطرنشان کردن ابعاد پیچیده  و ترفندهای دشمنان و استکبار جهانی برضد مسلمانان تقویت تولیدات فرهنگی، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تبیین اهداف مبارزه امام حسین(ع) را از وظایف مهم دستگاه‌های فرهنگی خواند و بر برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا تأکید کرد.

وی تصریح کرد: اهمیت به ترویج فرهنگ و نهضت حسینی و قرار گرفتن در این حول و محور نقش اساسی برای ترویج یک فرهنگ ناب و اصیل است که در این زمینه روحانیون و مداحان نقش و رسالتی خطیر و حساس دارند و باید موضوع را به طور همه‌جانبه مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط